Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hol tudnék édesvizi garnélákat...

Hol tudnék édesvizi garnélákat venni? Red cherry stb. nem neten szeretném emberektől hanem valamilyen boltba, áruházba pesten. Valaki írna boltokat?

Figyelt kérdés
2010. júl. 27. 20:41
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Okey.Megfogadom a tanácsotokat:)
2010. júl. 27. 22:47
 12/14 anonim ***** válasza:

Pl. itt is: www.bekas-halas.hu


A kitől vegyünk kérdésre: Vettem már főállású tenyésztőtől, vettem már boltban, rendeltem külföldről. Mindegyik forrásnál volt jó és rossz tapasztalatom is.


Adtam már el halat az akvaristán. Elpusztíthatatlan hal volt, a vevőnél egy hét alatt elpusztultak. Lehet, hogy ő azt gondolja most, az akvarstán nem szabad venni...


Vettem halat az akvaristán, de volt olyan, hogy a srác nem mondta, hogy a pesti rokon, akitől átvehetem a halakat nem akvarizál, így a 15db 1 centis ivadék egy fél literes befőttes üvegben volt 3 napig.


Kb. 7-8 éve vettem halakat egy azóta megszűnt boltban. Gond volt az egyikkel pár nap után, ezért visszamentem segítséget kérni. Kaptan ingyen gyógyszert.


Aki határozottan kijelenti, hogy innen vegyünk, innen ne vegyünk, az egész egyszerűen nem rendelkezik elég tapasztalattal. Ha rendelkezne, akkor árnyaltabb képe lenne a témáról.

2010. júl. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ez így teljesen korrekt, igazad van, mindkét opció lehet jó és lehet rossz is. Szerencse kérdése. Én azért ajánlottam az aprós megoldás, mert rengeteget csalódtam az állatkereskedésekben. Rendszeresen járok be többe is, nézelődni, néha egy egy dolgot venni, és általában kérdezek is, olyasmit, amire tudom a választ, csak úgy kíváncsiságból, mit mondanak. 5 helyből 2 (Vadon és Rája) az, ahol kapok normális válaszokat, a többiben vagy hülyeséget mondanak, vagy azt, hogy nem tudják. (Pl. legutóbb 35 literesbe szerettem volna guppik mellé vitorlást és gurámit, és az eladó már indult is érte....). Akvaristáról vett élőlényeim, garnélák, halak, növények pedig jól vannak, olcsók voltak és még semmi nem pusztult el. Persze ehhez szerencse is kell, de nekem szimpatikusabb ez a megoldás
2010. júl. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Ebbe a két boltba rendszeresen járok. Innen tudom, hogy van.
2010. júl. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!