Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyire hangos egy akvárium?

Mennyire hangos egy akvárium?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már egy ideje nagyon szeretnék akváriumot venni a szobámba, lényegében semmi akadálya, viszont tartok tőle, hogy túl hangos lenne a szűrő vagy egyéb és nem tudnék tőle aludni. Én sajnos olyan vagyok, hogy a kisebb hangokat is hallom és zavarnak éjszaka. Mivel nincs tapasztalatom ilyen téren, tudnátok mesélni, nektek mennyire zajos illetve hogy titeket zavar-e az alvásban? Köszi előre is!:)
2020. ápr. 24. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! 3 éve alszom akváriummal gyakorlatilag a fejemnél. Jó alvó vagyok, de nekem is kellett kis idő hogy megszokjam, de ha nem zavarnak a monoton búgó hangok, akkor ezzel sem lesz baj. Nálam az egyetlen hang a szűrő hangja, csak lazán fodrozza a vizet, szóval nem is csobog. Ha szekrénybe teszed a szűrőt, az elég sok hangot megszűr, de nem mindent. Vannak csöndesebb szűrőtípusok, próbálj ilyenek közül válogatni. Nálam egy kis Atman szűrő dolgozik, de sajnos nem tudok más modelleket ajánlani, nincs mással tapasztalatom. Sok sikert, algamentest! :)
2020. ápr. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
Engem nagyon zavar, ha dolgozni kell mennem reggel mindig kikapcsolom, ha szabad vagyok akkor hagyom éjszakára. Lehet hogy csak fejben dől el az egész, de egyszerűen nem tudtam megszokni, pedig már 3-4 éve megvannak.
2020. ápr. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon rossz alvó vagyok, minden zaj zavar.

De tudtam a belső szűrő és egy ideje a külső szűrő mellett is aludni.

A buboréktól lesz hangos a szűrés, de arra nincs is szükség.

Légpumpa mellett biztosan nem tudnál aludni és az akasztós szűrő is hangosan csobog.


Mekkora akváriumot szeretnél és mennyi pénzt szánsz rá?

2020. ápr. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)) Legalább 100 literest, és kb olyan 50 ezret szánnék rá, de ha több az se baj, fontosabb hogy jó minőségű legyen
2020. ápr. 24. 23:21
 5/6 anonim ***** válasza:

100 liter és 50 KHUF azt jelenti, hogy a belső szűrőd lesz.

Az Ehaim Pickup sorozat biztosan csendes.

2020. ápr. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Erik.-.vagyok ***** válasza:

Szia!

Nekem már vagy 2 éve van szűrőm én elejinte kicsit nehezen aludtam de utánna jovv lett most meg már csak olyan mint valami altatózaj. :)

Szerintem te is megszokod majd. :)

2020. ápr. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!