Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyon hangos lett takarítás...

Nagyon hangos lett takarítás után egyik napról a másikra a motoros szűrőm. Mitől?

Figyelt kérdés

Nagyon zavaró hangja van takarítás után a szűrőmnek. Nem tudom mitől lehet, mindig így csinálom,3 hetente takarítom, teljesen szét is szedem, majd vazelinnel megkenem. Egy éve van meg a szűrő, Flipper at301F. 230l/h 2.5W

A válaszokat előre is köszönöm!



2018. nov. 12. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
14%

A borszűrőt vagy az autólégszűrőt, klíma légszűrőt, stb.

Hoppá te milyen szűrőről beszélsz ?

2018. nov. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bamboocha466 ***** válasza:

Nem mintha annyira releváns lenne a válaszom, hiszen én ugyanugy hangos-szűrő-szindromas vagyok.

Az én utanalaolvasásaim alapján a legvalószínűbb, hogy levegő van a szüröben, és emiatt hangos.


Magárol a szűrődrol nem találok semmit, a Google sem nyújt nagy segítséget, hiszen az első találatok között felfújható gumi oroszlanok Es hajszárító tartó Polyák vannak csak.


Próbáld meg legteleniteni a szüröt, vagy próbáld meg újra szétszedni és összerakni.

Nézd meg, nem e akadhatott valami a motorba.

2018. nov. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
A rotort is kiveszed takarításkor? Ha nem, akkor ott is nézd meg nincs e tengelytörés, vagy kosz. Próbáld ki szűrő töltet nélkül is. Ha van rajta levegőztető akkor azt is ellenőrizd de valószínűleg csak valami nem jól került a helyére összerakáskor.
2018. nov. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld!

Szétszedem a rotort is mindig, szerencsére nem volt eltörve. Levegőztető funkció nincsen rajta, illetve nem használom, de megnézem, hogy nem szorult-e alá levegő.

2018. nov. 13. 06:41
 5/8 A kérdező kommentje:
Lenne még egy kérdésem, eszembe jutott, hogy a tető is rezonálhat. Ez eddig nem fordult elő, de most talán ez állhat a probléma hátterében. A vezetékek eligazgatásán kívül mit lehet tenni a rezonancia kiküszöbölése érdekében?
2018. nov. 13. 12:59
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Jó minőségű puha gumitapadók használatával csökkenthető a rezonancia, vagy úgy kell belógatni, hogy semmihez ne érjen a szűrő, esetleg egy szivacsot kell tenni a szűrő és az üveg közé. Ha üvegtető van azt is felteheted esetleg gumikorongokra, mármint ha ott rezonálna.
2018. nov. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Tegnap este már nem zavart a hangja, mert magától megjavult.

2018. nov. 14. 12:27
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
OK.
2018. nov. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!