Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tudok tenni a vízzel hogy...

Mit tudok tenni a vízzel hogy ne legyen büdös?

Figyelt kérdés
Még egy hete sincs kicserélve a halaimnak a vize de már olyan büdös a víz hogy megint cserélhetem ki. Valaki tud ajánlani valamit hogy ne kelljen ilyen gyakran?
2020. máj. 5. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
valami állatot tegyél bele, ami tisztítja a tankot. nekünk almacsigák voltak, ők megették az összes kaját amit a halak nem, így nem volt annyi alga. de vigyázni kell velük, mert szeretnek kimászni a tankból. valamint ha nem kapnak elég meszet, feloldódik a házuk.
2020. máj. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“Mit tudok tenni a vízzel hogy ne legyen büdös?”


1. Normális szűrő, vagyis olyan ami elég nagy az adott akváriumhoz

2. Ezt rendeltetésszerűen tisztítani, vagyis csak akkor amikor már nagyon megrakódott + a szivacsot leengedett akváriumi vízben kell kinyomkodni, nem csap alatt. Illetve 0-24 órában menjen (legfeljebb etetésnél pár percre illetve takarításnál kell kihúzni)

3. A szűrő és az akvárium kapacitásához mérten összeállítani az élővilágot, pl: 30 literben aranyhalhoz mindegy milyen szűrőt raksz nem fogja tudni megszűrni mert túl kicsi víztömegben van túl nagy hal

4. Elkerülni a túletetést s ezzel megelőzve a feleslegesen sok bomlásterméket

5. Tartani a rendszeres részleges vízcseréket, ez kisebb (kb 50 liter vagy az alatti) akváriumoknál heti 2x 15-20% vízcsere, nagyobb akváriumoknál heti 1x 30% előkezelt vagy pihentetett vízzel nem pedig friss klóros csapvizzel. Csak nagyon indokolt esetben cserélünk teljes vizet.


Alapból egy akváriumnak nincs szaga. Pár hét-hónap működés után a vízfelszín közelében érezhető egy jellegzetes “állott víz/ tó”-szag de ez se nem zavaróan büdös se nem erős szag.

2020. máj. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tevenyereggyártó tanácsait érdemes megfogadni, plusz hozzátenném: olvass!

Igazából azelőtt kellett volna, hogy belefogtál az állattartasba.


A heti egy vízcsere az nem számít gyakorinak....ez az ideális!


Tevenyereggyártó!

Az én akimnak olyan illata volt, mint az erdő eső után 😊

2020. máj. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“plusz hozzátenném: olvass!”


Igaz, el is felejtettem ezeket: [link] , [link] , [link] , [link]


Kérdező, ez a 4 oldal elég megbízható s részletes. Ajánlom főleg a kezdőknek szóló cikkeket.


A kérdést olvasván megszagoltam az akváriumom mert amúgy nem is szokott feltünni a szaga. Alig érezhetően de kivehető egy jellegzetes tó-illat. Semmi extra vagy zavaróan büdös. Utoljára akkor volt büdös mikor pár éve lett egy nagy algabumm (a víz lett tele algával, teljesen zöld lett) a saját hanyagságom s hibáim miatt de orvosolva is lett pár nap alatt. Tehát alapból nem büdös az akvárium csak ha nem megfelelően van kezelve/ karbantartva de ez elég sokmindenre igaz.

2020. máj. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kicserélted a vizet?

Az egészet?

Akkor leginkább olvasni kéne, de jó sokat meg jó gyorsan, mert az alapokkal se vagy tisztában.

2020. máj. 6. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 V. Hélix ***** válasza:
100%
A teljes vizet SOHA nem cseréljük le egyszerre. Legyen jó szűrésed és csak részleges vízcseréket csinálj, illetve ahogy előttem mondták olvass utána a haltartásnak.
2020. máj. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!