Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek hogy ne legyen...

Mit tegyek hogy ne legyen büdös a macskaalom?

Figyelt kérdés
A macskaalmot naponta 2x kitakarítom. A kaki helye viszont nagyon budi, így bebüdösíti az almot. Ma egy 10kg almot öntöttem ki mert büdös volt. Mit tegyek, hogy a kaki helyén ne legyen szag? Van, hogy zacskóval emelek ki egy nagyobb adagot az alomból de amikor több kaki is összegyűlik durván büdös az alom.

2018. jan. 23. 16:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Milyen fajtát veszel? Nálam leginkább a pisi szag miatt ment a kukába pár nap után az alom. Most biokats nevűt veszek, nagyon jól csomósodik, viszonylag pormentes, és szerintem jól fogja a szagot, tehát maga az alom nem büdösödik.
2018. jan. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
És általában akkor "produkál", ha otthon vagyunk, így a kakit egyből kiveszem, nem áll benne fél napig. Pisi az meg összecsomósodik.
2018. jan. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Használj szilikátos almot. Nem büdös, elég a kakit kiszedni és felkeverni az almot. Nincs vele annyi macera,és elég 3 hetente cserélni.
2018. jan. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nálunk 4 cicus van. Aldiban vett 10kg 700ft-ért szoktam venni. A legolcsóbban melyik almot ajánljátok? Hol? És mennyiért? Linket külön megköszönnék.
2018. jan. 23. 17:28
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is azt szoktam venni, de csak egy macskám van, takaritom az almot, nem budös.Azért annyira budos, mert mire hazaérsz akkor 4 macskának a pisije-kakija van benne, nyilván kibírhatatlan a szag.
2018. jan. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
Azért az sem mindegy, hogy mit eszik a cica. A mi családunkban 2 macsek van, nyers húst esznek. Az egyik korábban tápot és alutasakosat kapott, irdatlan mennyiséget és kegyetlen szagút kakilt. A nyers hús óta napi 1 pici kaki, és nulla szag.
2018. jan. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%
Hány alomtálcátok van? Mit esznek a cicók?
2018. jan. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is aldis almot használok, és nem büdös. Akkor lehet nagyon büdös a kaki, ha nem megfelelő tápot kap a cica. Pl házi kosztot, olcsó tasakosat. Ha jó kaját kap, akkor takarítás után semmilyen szagnak nem kéne maradnia. Vannak mondjuk illatosító spray-k, de azokat én nem szeretem meg a legtöbb macska sem. Ami viszont tényleg működik, az a fedett alom szénszűrővel.
2018. jan. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ennyi cicának több, külön alomtál kell! Az én cicám a whiskas és társai alutasakostól rottyantott olyan büdöset, hogy menekültünk. 😊😅 iams, royal canin és gourmet (ha akciós) nedveset kap, de nem sokat.

Alom: én próbáltam ezeket a kristályosakat, de olyan pisiszagú volt pár nap után, valószínű nem tudott elpárologni. Most ahogy írtam biokats almot veszek, illatmenteset, kb 2200-2500 ft/10 kiló, de az egy cicámra az kb másfél hónapig jó. Petissimorol rendelhető pl, de bármelyik állatboltban kaptam eddig még.

A sanicatet ajánlották még.

2018. jan. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
4 cicára viszont tényleg kéne minimum 2 alom. Az ajánlások szerint annyi kell, ahány macska plusz még egy, de ez mindig kivitelezhető.
2018. jan. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!