Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tartható együtt sok guppy?

Tartható együtt sok guppy?

Figyelt kérdés

Most kaptam egy 120 literes akváriumot és guppykat szeretnék bele.

Ha ekkora akváriumba születnek kicsik úgy, hogy nem rakom a lányokat szülőhálóba, akkor szerintetek lesz olyan kicsi amelyik túléli? Vagy megéri inkább használni a szülőhálót?



2020. máj. 14. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Most te dönthetsz élet és halál fölött. Amelyiket kiveszed, túléli. Amelyiket bennehagyod javarészt megeszik. De, hát ilyen az élet is...
2020. máj. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Ha van dús növényzet akkor mindig lesz 1-2 ami túléli. Pár hónap után már kevés is lesz ez az akva. Biztos ,hogy guppikkal akarod megtölteni ? Annyi szép variáció van 120 literre, ráadásul egy idő után már gondot fognak okozni ha nem tudod elajándékozni őket, az akva mérete is véges.

Persze azt csinálsz amit akarsz, ami neked tetszik. Én csak szóltam ,hogy mire lehet számítani.

2020. máj. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
79%

Nem mondom, hogy csak részben van igazuk az előttem szólóknak, de személyes tapasztalataim részben mást mondanak. Nekem nettó 90 literben voltak guppik, a növényzet ne volt sűrűnek mondható, de mindig annyi volt a szaporulat, hogy nem győztem elajándékozgatni őket.


A kérdésed egyébként egy kicsit furcsa. Tartható együtt sok guppi, megfelelő nagy akváriumban.A guppi tartás egyik alapszabálya hogy ha nem szeretnél szaporulatot csak egynemű csapatot tarts. Általában hímeket szoktak mert azok szebbek. Ezon felül a nőstények lehetnek már eleve terhesek, ezért hiába veszel csak nőstényeket, attól még lesz szaporulatod. Ha szeretnéd hogy szaporodjanak, akkor több nőstényt kell venned mint hímet, hogy ne hajszolják őket túl. Mondjuk öt lány három fiú jó összetétel. Na már most. Ezek elkezdenek neked szaporodni, sok közülük meg fogja érni az ivarérett kort. És őket nem érdekli hogy ki kinek az anyja, beltenyészet fog kialakulni. Tehát ha szeretnél szaporulatot de beltenyészetet nem, akkor mindig cserélgetni, frissíteni kell az állományt. Nézz utána a guppitartásnak, ha komolyan szeretnél vele foglalkozni, mert velük bizony foglalkozni kell.

Egyébként én megfogadnám, amit Tevenyereggyártó írt, és más halakat tartanék.

2020. máj. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tartható, de fontos a fiú lány arány! Több lánynak kell lennie mint fiúnak! Az átlag az 2 lány 1 fiús eloszlás. Én ajánlom hogy tegyél be más halakat ispl. neonhalakat! Én max 4 lány 2 fiút javasolnék, de ez a te döntésed! ( a fiúk gyakran összevesznek a nőstényeken)!
2020. máj. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Guppiból mindig lesz egy-két amelyik felnő. Sőt, túl sok is.

Tennék mellé egy pár törpesügeret és akkor talán nem lesz túlszaporulat.

2020. máj. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tartható, de okoz problémákat.

A túlszaporodás, a víz túlterhelése amit már említettek, mert hosszútávon mindig van annyi túlélő, hogy ez folyamatosan megoldásra váró probléma lesz.

A másik, ami idővel elkerülhetetlen lesz a beltenyészet, és ezzel együtt járó genetikai betegségek.

2020. máj. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Tartható de ahogy te akarod csinálni az idővel kezelhetetlenné válik a többiek már rávilágítottak az óhatatlanul felmerülő problémákra. Guppizni nem egyszerű és nem olcsó dolog kezdőknek én is csak hímek tartását tanácsolnám hasonló igényű társhalakkal kiegészítve. Szerintem is gondolkodj még a dolgon mielőtt vásárolni indulsz.
2020. máj. 17. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!