Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 40 literes akváriumunk...

Egy 40 literes akváriumunk van, melyben sumátrai díszmárnák, malabári dániók és két páncélos harcsa van, mit tegyünk a hasvízkor ellen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy 40L akváriumunk van melyben sumátrai díszmárnák, malabári dániók és két páncélos harcsa van. Vízhőmérséklet állandó 27 fok. A szumátrai díszmárnák egyesével halnak meg ún. -t HASVÍZKORBAN. Az akvárium teljes tartalmát lecseréltük, az előirtak alapján végezzük a karbantartást és mégis elpusztult egy újjabb díszmárna. Utánanéztünk szakirodalmakban, gyogyszert adtunk nekik és semmi.
2007. dec. 14. 09:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem aranyhalam pusztult el hasvízkórban! Aztán egy zebradánióm is elkapta! Ekkor kezdtem el használni a sera baktopurt és nekünk használt! Bár egy kicsit drága, úgy 1200-1500 Ft között van egy kisebb kiszerelés! Az nagyon fontos, hogy a beteg halakat külön karanténmedencébe zárjuk! Főleg ha már nagyon felvannak puffadva, mert akkor az is előfordulhat, hogy a hal szétpukkan és akkor biztos a baj! Szinte 100%, hogy a többit is megfertőzi!remélem egy kicsit segítettem! Sok szerencsét!
2007. dec. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Én is Sera bactopur direct-et használtam és bevált...de figyelni kell arra hogy ha van módunk a karantén jó megoldás de a többit is kezelni kell a megelőzés miatt. A vizet 24 de legkésőbb 48 órát lehet gyógyszeresen hagyni. Erre figyelj!!!!!! És min 1 nap eltéréssel add be a köv adagot. (De ennek az időnek olvass utána hátha véletlenül tévedek) Nem szabad sokat a megsárgult gyógyszeres vízben áztatni őket. De ha profi az eladó akkor ezt tudja és felvilágosítást ad:)
2008. jan. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!