Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakór ellen bettánál?

Darakór ellen bettánál?

Figyelt kérdés
5 napja vettem egy algaevő harcsát. Az akváriumomban van egy betta, 5 neonhal és egy kisebb algaevő harcsa. Tegnap este észrevettem, hogy elkapták a darakórt. Cseréltem a víz felét még este. Reggelre rosszabb lett a helyzet, ezért a neonhalakat egy másik akváriumba tettem, a bettánál 31 fokra tettem a vizet. Neonhalaknak adtam metilinkéket, pár cseppet. Attól a színüket visszanyerték (mert ki voltak fehéredve). Azóta 2 neonhal meghalt, a többi forgolódik. Őket már elengedtem. Bettával mit tudok kezdeni? Ő is pöttyös és dörzsölőzködik. Tettem sót is a vizükbe, és ma este mégegyszer cseréltem nekik kb. a víz negyedét.

#neonhal #pöttyös #betta #darakór #mindenzárvavoltma
2020. máj. 24. 23:06
1 2
 1/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én azért a gyógyszerben jobban bíznék de ha már só akkor az adagot részleges vízcsere esetén pótolni kell ( csapott evőkanálnyi 10-literenként 3 részletben 3 napra elosztva) , amúgy felesleges cserélgetni a vizet azt csak akkor kell ha gyógyszert használsz mert 2-3 nap elteltével lebomlik és pótolni kell. Gyógyulás kb 5-6 nap elteltével várható ( mármint ha túléli) addig tartsd a hőfokot erősen szellőztess. A szűrőt fordítsd az üveg felé mert a betta nem szereti a nagy áramlást. A bettát nem tartjuk együtt ezekkel a halakkal, a neonok 90-100 literes lágy, tőzeges és 23-24 fokos vizű akváriumba valók jóval nagyobb rajban és az algázónak is kb ekkora hely kell ha anci. Az új halakat, növényeket mindig fertőtleníteni és karanténozni kell, pláne ha van plusz akvárium. Ha nálad alakult ki a betegség akkor viszont elhanyagoltad a takarítást és a részleges vízcserét. A jövőben kicsit körültekintőbben válogass halakat és csak olyanokat tarts amiknek az igényeit biztosítani is tudod.
2020. máj. 25. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, mar tudom, mi volt a baj. Milyen gyogyszert adjak neki? Mit javasoltok? Mi valt be?
2020. máj. 25. 09:32
 3/11 anonim ***** válasza:
Parakill
2020. máj. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Voltam ma kereskedesben, ott is ezt ajanlottak, vettem is. Nagyon nem lett szines a viz, az nem baj? Annyit tettem bele, amennyit irt az uveg
2020. máj. 25. 16:59
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem baj.
2020. máj. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Salx Narval ***** válasza:
Mármint mit vettél? És mit csinálsz? A többi infó is átment? Egyenlőre még segíteni sem tudok. Ezt így nem szabadna csinálni.
2020. máj. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Parakillt, csepegtettem neki, amennyit mondtak. Kapott újabb vízcserét is, majd két nap múlva újra cserélem. Most megfigyelem
2020. máj. 25. 22:40
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez így ebben a ormában káosz a köbön.


-Semmit nem tudunk a történésekről, és annak okairól.

-Mekkora akvárium, milyen szűrés, összes állat, összes növény, stb.

-Biológiai egyensúly (szűrés kapacitása, növényzet, részleges vízcserék mennyisége, gyakorisága)

-A betta alapból nehezen társítható, de neonhallal már csak a hőmérséklet igények miatt se igazán szerencsés dolog, mert ha a betta jól érzi magát, akkor a neonhal megfő, vagy fordítva, ha a neonnak jó, a betta megfázik.

A vége stresszes környezet, legyengült immunrendszer.

-"algaevő harcsából" kapásból felsorolok neked 5-6 félét, de csak azért ennyit mert nem értek hozzá, amúgy van vagy 1500 faj.

-A "kisebb" algaevő " harcsa az még növendék, és ezért kisebb, vagy kisebb testű faj?

Csak mert ha pl kisebb testű faj, akkor jó eséllyel rajhal, amiből 1-et tartani szintén stresszt okoz, következésképpen nullázod az immunrendszert, ami nagyon nem mellesleg pont az ilyen kórságok ellen védene...

-ide oda pakolod a halakat, pedig a legevidensebb kereső 1 tized másodpercen belül dobja ki első és második talállatként a témában egy 2 részes cikket, aminek az egyik legalapvetőbb , leghangsúlyosabb tétele, hogy darakórra sose az egyes halakat kezeljük, hanem mindig az egész akváriumot.


Ez így egy ámokfutás. Egy akvárium életének nem ez a tempója! És nem ennyi tudást igényel se hosszútávon életképes rendszert összerakni, se azt fenntartani, amivel a leírtak alapján te rendelkezel.

Egyébként a jövőre nézve:

99%, hogy ha az alapokon nem változtatsz, akkor tökmindegy mivel kúrálod ki a túlélőket, visszatér a betegség.



[link]


[link]

2020. máj. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Minden rendben, a neonok meghaltak-bar valoszinuleg tultenyesztettek voltak, mert mindenert hisztiztek es valogatosak voltak.

A betta jol van, viszont a feje bubjan megjelent egy kis feheres sarga folt. Ezt nem tudom hova tenni. A pottyok elmultak, de a kurat folytatom, biztos ami biztos.

A harcsa az nagyra fog noni allitolag(igen, beneztem vasarlasnal), de ketten jol meglesznek a Bettaval, szeretik egymast.

2020. máj. 27. 17:35
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem voltak túltenyésztettek!

Ezzel csak magadat akarod mentegetni.

Egy vadon fogott hal sem fog megenni száraztápot, pedig nem lehet azt mondani róluk, hogy túltenyésztettek.

Mit adtál a neonoknak enni?

2020. máj. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!