Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Félénk algaevő lehet?

Félénk algaevő lehet?

Figyelt kérdés

Egészen pár héttel ezelőttig semmi gondom nem volt az algaevőmmel. Szépen végig ment az akvárium falán meg elvolt.

De nem olyan régen egyszer se láttam konkrétan azt hittem eltűnt az akváriumból mikor megleltem az egyik akváriumi dísz alá bújva. Hetek óta nem láttam előjönni onnan ha meg még is és arra járok az összes halat megszégyenítő sebességgel megy vissza.

Nem kerültek be új halak ráadásul ő a legnagyobb mind közül így a többiektől se kéne féljen hirtelen és változtatva se lett az akvárium.

Miért csinálja ezt?



2020. jún. 10. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ancik ilyenek, főleg ha hímről van szó. Kiválaszt egy zugot és őrzi, és főleg éjjel jön ki onnan.
2020. jún. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor csak bújkál ez jó,de a "munkáját" nem nagyon végzi azóta. Estére esetleg hagyjam úgy az akvárium lámpáját vagy nem szükséges?
2020. jún. 10. 13:18
 3/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Hogyhogy “nem végzi a munkáját” ? Nem fogja helyetted tisztán tartani az akváriumot. Arra ne számíts ,hogy nem lesz alga ha van anci. Csak fiatalon esznek algát, felnőtként csak minimálisan s ahogy nő egyre jobban igénylik a külön növényi etetést (időnként némi állati eredetűvel kiegészítve mert gyakorlatilag mindenevők). Ha zavaróan algás az akva akkor ott elsősorban fény-telepítettség-szűrés vonalon kell megvizsgálni a rendszert.

A lámpát ne hagyd bekapcsolva este. Ugyan akkor kapcsolgasd amikor szoktad, legyen meg a rendszeresség. Ő úgyis lámpaoltás után aktívabb.

2020. jún. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én egy szóval se mondtam,hogy az ő feladata kötelezően tisztán tartani az én akváriumom csak poénosan megjegyeztem. Nincs szét algásodva szerencsére az akváriumom csak mióta a búvóhelyén dekkol egy minimális lett. A lámpát meg akkor továbbra is szokásosan hagyom,had legyen meg az ő ideje is.
2020. jún. 10. 15:18
 5/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Ja, akkor rendben van. Csak elsőre azt hittem ,hogy a szokásos “sztereotipia” jön ,hogy az “algaevő az ezért van ,hogy takarítson mint a házmesterhalak”.

Amúgy érdemes lenne egy időzíthető kapcsolót beszerezni s akkor nem kell a lámpát manuálisan kapcsolni. Van digitális és mechanikus. Általában: a digitális több funkciót tartalmaz de áramszünet esetén tudtommal újra kell probramozni; a mechanikusnál (jelenleg én ilyet használok) csak egyfajta időintervallumot tudsz beállítani de áramszünet esetén nem kell “újraprogramozni” mert olyankor egyszerűen leáll s csak utána kell tekerni ,hogy újra pontos legyen.

2020. jún. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Érdemes lenne dúsítani a növényzeten v úszó, árnyékadó növényeket is telepíteni. Lehet, hogy túl erős a fény, vagy ritkás a növényzet, esetleg kicsi az akvárium, ennyire azért nem félénkek. Valószínűleg dús növényzet mellett nappal is többször látnád, pláne ha a többi halat eteted ( neki lámpaoltás után is dobj valamit). A dekorációk között gyökerek is legyenek. A méretének megfelelő nagyságú sziklabarlangról, bambuszcsőről, kókuszdióról, stb is gondoskodj ha a mostani helyét szűkösnek ítéled.
2020. jún. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
tegyél fát mindenképpen az Ancinak, a vasfa jót tesz az emésztésüknek is.
2020. jún. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!