Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van kettő sziámi harcos halam...

Nugalaki kérdése:

Van kettő sziámi harcos halam ès nem tudom megkülböztetni vagy hogyan kell. Megkülönböztetni a hímet ès a nöstènyt?

Figyelt kérdés
2020. jún. 15. 21:24
 1/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
A hím úszói általában sokkal nagyobbak s színesebbek. De az a legjobb ha külön tartod őket egy-egy legalább 40 literes aksiban s max szaporítani rakod össze őket (ennek is megvan a biztonságos menete), a nőstények is tudnak harciasak lenni. Az állandó együtt tartásukra legalább dupla ekkora akvárium kell, viszont ha két hímed van akkor az a legjobb ha sose rakod egy helyre.
2020. jún. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Bocsi ,hogy ide írom de mióta megváltozott a GyK kicsit macerásabb a privátozás + így mások is tudnak segíteni:

“De valahogy úgy hallottam hogy a nőstènynek van az úszóinál egy lelógó hosszú vitorla. Te tudod hogy ez hogy van?”


Általában a hímek úszói sokkal nagyobbak, színesebbek s a legtöbb labirintkopoltyúsra jellemzően a hátúszó megnyúlt (bővel túlnyúlik a farokúszó “tövénél” míg a nőstényeké sokszor el sem éri azt). A nagyon fiatal példányoknál s esetleg pár rövid uszonyú változatnál kicsit nehezebb az ivari megkülönböztetés, ezért (is) jobb külön nevelni őket. Kereskedésekben általában a hímek külön-külön vannak (akár külön kis “tárolókban” akár a többi hal között de akváriumonként egy hím van) míg a nőstényekből többet is egy akváriumba raknak.

Azt nem tudom milyen hosszú vitorláról beszélsz.

Rendszeresen szoktam ajánlani ezeket az oldalakat: [link] , [link] , [link] , [link]

Nézegesd át őket.

2020. jún. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


Ami szembeötlő különbség szokott lenni még, az a "szakáll". Nem tudom hogy fordítják magyarra: a kopoltyúfedő alatti hártyáról van szó. A nőstényeknek is van, lényegesen kisebb. A hímeké simán kilóg a kopoltyúfedő alól, a lányoké nem.


Illetve a hímek hasúszója is jellegzetesen vastag/széles, a nőstényeké filigrán.

2020. jún. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!