Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Horgászatból hazahozott...

Horgászatból hazahozott nagyobb testű halat hogyan a leghumánusabb elpusztítani?

Figyelt kérdés
A leütést szokták javasolni viszont nagyobb erőteljesebb halak esetében (pl öreg ponty) ez nem megy olyan egyszerűen. Ha megmikrózom az esetleg gyorsabb kíméletesebb halált biztosít számukra? Olvastam nyírfaolajat is vagy mit amit a vízba kell csöpögtetni és elalszik de az meg utánna nem ehető. Olyan módszer kellene amitől ehető marad.
2020. jún. 30. 13:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nyilván a mikróba beteszed és belülről felforralod a testét az rohadtul humánus. Nehéz eldönteni, hogy tényleg ennyire hülye vagy, vagy csak trollkodsz. Ha az utóbbi akkor gratulálok, én bevettem.
2020. jún. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem viheted el élve, a tóparton viszont elég bajos mikrózni. Teljesen megértem az első hozzászóló válaszát. Az öregebb pontyokat is fejbe kell vágni, ehhez persze egy alkalmas eszközre is szükség van ( minden horgásznál lennie kell ilyen eszköznek). Nem szégyen nagyobb hal esetén segítséget kérni egy sporttárstól aki lefogja, vagy leüti. A leszúrás és egyes halaknál a lefejezés is szóba jöhet de ahhoz még nagyobb erő és gyakorlat kell ahhoz, hogy fájdalommentesen gyorsan öljön, ezt csak úgy megemlítettem.:D Ne kábítsd el, ne szállítsd levegőn és ne mérgezd meg a halat, a stressz árt a húsnak és kínlódás a halnak. Egy horgásznak meg kell tanulnia a hal gyors megölését.
2020. júl. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Nem értem a kérdést, vagy külföldön pecázol? A legtöbb helyen a szabályok szerint (legalább is a ponty esetében) az 5kg feletti példányt kíméletesen szabadon kell engedni.
2020. júl. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!