Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen olyan nagyobb, színes...

Bamboocha466 kérdése:

Milyen olyan nagyobb, színes halak vannak, melyek törpe szivó-harcsákkal társíthatóak?

Figyelt kérdés

Amikor kiskoromban megláttam az akvarisztikában a bettákat, azt hittem, hogy annál jobb nincs is...azóta beütött az Oto-örület. Az új akiban mindenképpen szeretnék egy nagyobb, 15-20 főből álló oto rajt látni.

Viszont a nagy akváriumba nem akarok az otokon kívül más kistestű halat tartani, mert akkor - szerintem- úgy nézne ki, mintha állandóan bogarak hemzsegnének a vízben.


24-28° C; GH 2-12 NK° C.


Olyan nagyobb halakat (10-50 cm) keresek, melyeknek max 500-550 literes aki kell /180 cm hosszú/; és nem bántják az Otocinclus-okat (3-5 cm-es halak), ezen kívül nem nagyon rágcsálják a növényeket, és még szépek is (nekem minden hal szép, ami nem szürke, vagy barna :D)


Előny, hogyha lehet belőlük nem vadon befogottat kapni.


Előre is köszönöm mindenki válaszát, és boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!



#500L #színes halak #törpe szivoharcsa #hal-társítás #nagy halak
2018. dec. 26. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Én tuti nagyobb fajta kalászhalakat raknék bele, és berendezném növényesnek!
2018. dec. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vitorlás.

Ha sok van belőlük, megoszlik a figyelmük, és ivarérés után is együtt tarthatóak.


Ami ennél nagyobb, az ha növényevő, a növényeket fogja megenni, ha ragadozó, akkor az oto-kat.


Algázókból van még ami az élő növényzetet nem eszi, az oto-k meg nem érdeklik, csak ugye algázónak ott az oto.

Alulra semmi mást nem tennék. Pont ezért kilőném a csíkokat is.

Nagyobb dél-amerikai sügérek, pl kék akara, igen ritkán van botokban, nekem meg az volt kiskoromban, de azóta se láttam.

Amúgy is rámenne szerintem az otokra.

Cichlasoma fajok közt a festivum nem egy vérengző alkat, de azt is ezer éve láttam.


Szóval lehet hogy közhelyes, vagy fantáziátlan, de én vitiket raknék bele. Fentről lelógó gyökerű békalencsék közt cirkálva, egy fekete vizes aksiban nem rossz látvány.

2018. dec. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát amúgy meg a sima oto pont barna, vagyis ilyen halszínű, úgyhogy mi lenne ha azok helyett raknál be pár L 46-ot, vagy L 168-at, L 190-et, L 306-ot.
2018. dec. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves első,


A diszhal.infon alulról haladva irogatom ossze a megfelelo halakat, eddig nekem is a kalaszhalak jonnek be a legjobban. Köszönöm segítséged!


Kedves masodik: a vitorlasok vegulis nem rosszak, de valoban mindenhol őket latni. A tobbi altalad javasolt halat majd holnap megnézegetem a boltokban, köszönöm valaszod.


Kedves 3.


Az otok nalam viszonylag keves idot toltenek az aljzaton, inkabb a koveken de meginkabb az uvegra tapadva toltik mindennapjaikat. Es egyebkent nem sima barnak, vegigfut rajtuk egy fekete csik, es van egy fekete folt a farkukon :p amugy letezik zebra oto is, csak egyreszt ritkan kaphato, 5* annyiba kerul mint a tobbi alfaj, es legtobbszor vadon befogott.


A L46 osba teljesen beleszerettem, csak tul nagy eroszakot kene magamon alkalmazni hogy 250-300€- t kiadjak egy halert. :D mar tobb, mint egy hete szemezek veluk, odaig fajulva hogy mar 300 km-es tavolsagban levo olcsobbakon komolyan elgondolkoztam. De ha egy ilyen draga hal elpuaztulna x hónapon belül, akkor en meg puaztulnek utana. Tehat, kerlek ne biztass :D

Az l 168 valamivel olcsóbb, nem is ertem miert vesz valaki l 46 osat

Az l 190- est meg eddig fel sem fedeztem, oket mar 60-100€ ert lehet kapni.

Az l 306 osat sem fedeztem eddig meg fel, de gyors utanajarasommal azt fedeztem fel, higy csak vadon befogott peldanyok vannak.


Köszönöm javaslatod (:.

2018. dec. 27. 17:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Kicsit off:

"csak vadon befogott peldanyok vannak."


Viszont egy fél köbméteres tank egy komoly projekt, amit fel lehet emelni egy komolyabb szintre, (ha van rá idő, energia, ambíció) hogy keresett, és ezidáig vadon befogott ritkább halak szaporításába kezdeni, amivel hosszú távon pluszt adsz a természetnek, nem pedig elveszel abból.

Csak beszélgetés szinten jutott eszembe.

2018. dec. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Energia es ambicio van, de időből és hozzáértésbol nincs még elegendő.


Januarban szeretnem megprobalni az otocinclusaimat szaporitani (lenyegeben foleg ezert vettem ro berendezest).

A vörös neonok mar harom honapja szinte csak elő eleseget kapnak, es veluk is szeretnek egy próbát tenni (mondjuk, hogyha nem sikerülne, nem fog lelombozni).

Továbbá hamarosan kapok 10 amanot, oket is szeretnem szaporitani.

(Es ha valahol talalok zebra otocinckust, akkor termeszetesen őket is szeretnem tobbszorositeni. De nem fogok talalni :D)


Amig ezek az alapvetobb dolgok nem mennek, nem kívánom anyagilag tamogatni az allatok vadon befogását. Ha a fent leirtak sikerulnek, akkor meg atgondolom. (:

2018. dec. 28. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!