Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Almacsigák tartása ?

Almacsigák tartása ?

Figyelt kérdés

Megörököltem nagymamámtól 3 még fiatal almacsigát ...Nincs akváriumom,egyelőre még abban a tálban vannak,amiben kaptam őket. Tudnátok segíteni ? Mi kell ilyen almacsigák tartásához ? Mit esznek ? Milyen és mekkora akvárium,milyen hely kell nekik ? Milyen víz ?

Bocsi a sok kérdésért,csak még sosem voltak vizi csigáim ...



2020. júl. 3. 15:36
 1/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Nem bonyolult a tartásuk. Sőt, könnyen elszaporodnak ha adottak a feltételek.

Jó lesz egy klasszik 54 literes akvárium (azért minimum 40 literes legyen), ebbe ha akarsz s annyira kitanultad magad akkor mehet pár hím guppi társaságnak. Kell bele egy hozzá illő szűrő, vízmelegítő, tető ,hogy nehogy kimásszanak.

Enni megeszik a sima haltápot, nem válogatósak. Süllyedőst vegyél (pl: granulátumok), fő eleségként adj forrázott zöldeket.

Bővebben:

[link]

[link]

2020. júl. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Az előző két oldal mellé még itt van: [link] és [link]

Olvasd át őket, minden kezdőknek szóló cikket mert az akvarisztika “kicsit” bonyolultabb 3 tálban gubbasztó csigánál.

2020. júl. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ,elolvastam a linkeket...Hát tényleg bonyolultabb 😂 De nem gond,szerintem (reményeim szerint) be tudom szerezni a kellékeket,ha kell a jófogáson ...(azért egy vadiújj akvárium rettenet drága,most nézem az árakat).

Köszi,forráztam nekik répát,látszólag ízlik nekik,épp azt eszik. Majd olyan granulátumot is beszerzek :) Csak az a kérdés,hogy meddig bírják ebben a tálban ? (Csak hát ugye a kellékek beszerzése nem 2 perc.. ) Meg kábé mennyibe fog kerülni az egész ?

A guppykról amit írtál,szerintem majd szerzünk be (amikor minden meglesz,megszokják a csiguk is a helyet,én meg megszokom a takarítást,meg kitanulom a dolgokat),vannak egy távoli barátomnak olyan halai,nagyon helyesek :)

2020. júl. 3. 18:57
 4/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Érdemes a használt piacon is szétnézni, de azért ésszel ;)


Pár szót a későbbiekhez:


Takarítás: sosem cserélünk teljes vizet. Heti 15-30% vízcsere a szokásos. 50 liter vagy az alattiban jobb heti 2x 15-30% csere. A vizet még előző nap készítsd elő, mert kb 24 órát állnia kell ,hogy kiszálljon a klór. Friss csapvizet sose önts hozzuk.

Nekik most amíg nincs akvárium naponta cserélj egy kevés vizet, kb 10-15%-nyit. S ne hagyd benne a kaját (amit nem esznek meg) éjszakára mert berohasztja a vizet.


A szűrőt majd ne csap alatt most ki, hanem leengedett akváriumi vízben kell kinyomkodni a szivacsot (a klóros víz megöli a nitrifikáló baktériumokat) akkor amikor már annyira megrakódott ,hogy alig nyomja a vizet. Illetve a szűrőt majd úgy állítsd ,hogy fodrozza a vízfelszínt mert így tud oxigén oldódni a vízbe, továbbá 0-24 órában menjen, max etetésnél húzhatod ki pár percre ,hogy ne szívja be a kaját.

Aztán a szűrők dobozára rá van írva gyári ajánlás ,hogy mekkora akváriumba való. Annak az alsó határa a mérvadó, pl: ha egy szűrő gyári ajánlása 60-120 liter akkor az 60 litert visz biztosra. Típusból neked egy akasztós vagy egy kisebb belső fog kelleni.


Bejáratás: normál esetben 3-4 hétig kell járjon az akva állatok nélkül ,hogy elszaporodjanak a szűrőbaktériumok. Ekkor kell egy kis kaját szórni a vízbe ,hogy termelődjön ammónia amin elszaporodnak. Te ha beszerezted az akvát s berendezted akkor másnap már mehetnek bele a csigák. Fokozatosan szoktasd hozza őket az akva vizéhez mert mások lesznek a vízértékek (akár a vízcserét csinálhatod részben vagy egészben az akva vizével, pár óra folyamatos szoktatás bőven elég). A guppikat csak 4-5 hét múlva szerezd be (és csak hímeket ,hogy ne szaporodjanak el).


Növényzet: majd szerezz be pár igénytelenebb növényt. Fontos szerepük van a biológiai egyensúlyban. Ilyen a: gömbmoha, jávai moha, kisebb anubias és cryptocoryne fajok, tűskés hínár, érdes tócsagaz, argentín átokhínár, békalencse, kagylótutaj, kocsánynélküli ambúlia, hólyagos vizikehely.


Nekik világítás is kell ami napi kb 8-10 órát kell menjen. Fénycsőből egy 18 wattos, 865-ös jó lenne.

2020. júl. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!