Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan váltsak át a nagyobb...

Hogyan váltsak át a nagyobb akváriumra?

Figyelt kérdés
Szóval van egy 55 literes akvárium és tegnap elbújva találtam egy kb.100 literes akvát.Gondoltam,alapos fertőtlenítés és átmosás után átválthatunk erre. Viszont akvárium váltásban nem vagyok tapasztalt. Aki tudd tippeket adni,annak köszönöm.

2020. júl. 9. 08:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Berendezed, elindított, járatod halak nélkül legalább 3 hétig, utána lehet költöztetni a halakat.
2020. júl. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem úgy is lehetne,hogy a régi szűrőt (gondolom a nagyobb akvához veszel nagyobbat) és az akvárium vizét átteszed a nagyobba,+pótolod (Így szerintem a bacik megmaradnának.)


Vagy átteszel mindent,töltesz hozzá +30% új vizet, aztán pár nap múlva megint,mintha vízcsere lett volna,addig,míg meg nem telik az új.

2020. júl. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha van egy jól működő 50 literesed és azt akarod nagyobbra cserélni akkor annak a vizét, talaját, szűrőjét felhasználva akár egy nap is elég az átálláshoz. Mármint ha jól rákészülsz és mindent beszerzel ami kellhet. Vödrök, nagyobb szűrő, esetleg plusz növények és talajpótlás, erősebb világítás, esetleg vízkezelő stb. De azt is lehet amit az első válaszadó írt,új cuccokkal, új helyen, akkor gyakorlatilag nem vagy időhöz kötve, kivárod amíg minden ok és akkor a régi vízzel együtt átrakod a halakat és amit még szeretnél ez kb 1 hónap bejáratási időt jelent.
2020. júl. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Renben,köszönöm szépen a jó tanácsokat!:)
2020. júl. 9. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!