Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bettánál hogy kell vizet...

Bettánál hogy kell vizet cserélni így?

Figyelt kérdés
3 szerencsebambuszt ültettem a tálja közepébe ami kövekkel van egy helyre fogva úgy szeretném kitalajszívni a piszkot a gyöngyök közül hogy ne boruljon fel a bambusz a boltban amit mutattak talajszívó az túl magas és nehéz vele dolgozni ekkora helyen

2020. júl. 15. 01:01
 1/6 anonim ***** válasza:
33%

Én ezt mindig egy kiskakassal oldom meg.

Felszívatom vele begybe.

2020. júl. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Mekkora az akvárium? Van benne vízforgató? Vannak benne a növények?

Ha harminc liter alatti, nincs vízforgató, és nincsenek benne növények, hagyd benne a bambuszt, és vidd el a bettát jó helyre. 30 liter alatt nem lehet gerinces állatot tartani, törvény tiltja. A leírtakból arra következtetek, hogy ez a helyzet.

2020. júl. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
bólés tál szerintem nincs meg 30 liter vagy nem tudom de jól érzi magát és ez a lényeg amúgy azóta megoldottam akváriumi levegős csőt belelógatok és azzal szíyvom szűrő nincs de tiszta a víz
2020. júl. 19. 22:20
 4/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“de jól érzi magát”

“szűrő nincs de tiszta a víz”


Ezek azok a tipikus mondatok amiket egy kezdő “akvarista” mond pár héttel a hal kimúlása előtt. Ha már ennyire ügyesen “minden nélküli” tálba raktad (hiába mondta mindenki ,hogy ne) úgy ránézésre mennyi ammónia-nitrit-nitrát van ? Tudod, ezek mérgezők a hal számára és ránézésre nem látszanak, a mérgezés esélyét tovább emeli az ,hogy még megközelítőleg sincs 30 liter víz benne (még ez is alapból nagyon kicsi víztömeg).

2020. júl. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Lehet fogadásokat kötni, hogy elpusztult-e szerencsétlen állat...

törvény írja elő, hogy min. 30 literes helyen kell tartani. Vízforgató és növények nélkül elpusztul, a bambusz mérgező számára. Szívesen, te állatkínzó.

2020. júl. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 medvemorzsa ***** válasza:

Szerencsebambusz a gyöngyos alapon? Te ez csodálatos lehet mint látvány,

Mindösszesen a halad fog elpusztulni ebben a "biotóp"-ban,

Bár nem emlékszem pontosan, hogy az eredeti élőhelyén szerencsebambusz és

üveggyöngyök között tengődik-e.

Ja, mivel eteted, ugye szárított vizibolhával? Megnyugodtam.

De komolyabbra fordítva: vegyél neki gyorsan egy akváriumot, meg fogsz

lepődni, mennyivel szebb lesz a látvány.

2020. dec. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!