Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Két betta tartása teljesen...

Két betta tartása teljesen esélytelen?

Figyelt kérdés
54 literes akváriumról van szó. Nem szeretném kínozni egyiket sem, bár tény a kedvenc halaim és tök jó lenne többet tartani.
2020. júl. 16. 21:34
 1/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
82%
Ekkorába semmiképp, még hím-nőstény párost se. Ha nagyon tetszenek akkor szerezz be még egy 54-es akváriumot. Egy akvába 2 hímet akkor lenne értelme ha az 100-200 liter körüli s laposabb, hosszúkás nem pedig az az arányos, hagyományos forma. De még egy ilyenben is megvan az esély ,hogy ha összetalálkoznak akkor végsőkig verekednek majd.
2020. júl. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
első válaszoló elírta szerintem 1000-2000litert akart írni, de én még akkor se tartanék 2 hímet azok ha egyszer találkoznak kinyírják egymást. 120 liternél 1 hím 3 nőstény elvileg mehet de nálam ennél a felállásnál is molesztált mindenki mindenkit 130 liternél. szóval én már ezt sem erőltetem.
2020. júl. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
9%
nálam régen kb 10 éve volt 2 hím betta ami nem bántotta egymást egy fehér és egy narancsos-borostyánszínű eredetileg külön voltak de egyik vízcsere alkalmával a fehér valahogy átugrott a másikhoz és nem vettem észre (volt egy sorban sok kis 20-25 literes akvárium mindben betták, szivacsszűrő, vallisneria meg rengeteg tüskéshínár szóval megcsináltam a vízcserét és visszatakartam az akváriumokat másnak este megyek etetni őket látom, hogy nincs meg a fehér... nagy rémület, állvány mögött szétnézés sehol-semmi mikor hajolnák le hogy benézzek alá észrevettem hogy ott van a naranccsal együtt az üvegnél várja a kaját mondom ilyen nincs hogy került át? nem bántották egymást semmi sérülés nem volt egyiken se (ezért kapni fogok) kíváncsiságból összeeresztettem mind kettővel a kék és a piros hímem is azoknak már rögtön feszítettek de gyorsan kiszedtem őket, csak egymást nem bántották végül együtt megkaptak egy 50 literest és még 2 évig velem voltak emlékszem nagyon szomorú voltam mikor elpusztultak mert ők voltak a kedvenceim :(
2020. júl. 17. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
23%
ja ezt csak mint érdekesség írtam le, NEM ajánlom hogy együtt tarts kettőt nősténnyel SE csak ha szaporítod és kondícionáltad rá akkor
2020. júl. 17. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha a bettákat szeretném jellemezni azt mondanám, hogy náluk bármilyen viselkedési forma előfordulhat, semmire nincs garancia. Egymás között inkább a bunyó gyakoribb mint a békés együttélés, még a nőstényeknél is. Az akvárium mérete sem garancia semmire csak az egymás elviselésének az esélyeit növeli. Akkor szabad csak kísérletet tenni ha van időd megfigyelni őket és van helyed arra, hogy szükség esetén külön tartsd őket. Nekem is szerencsém volt velük, 300-literben a kakaskodást leszámítva jól elvolt 2 hím és 5 nőstény. Simán megtalálták egymást ekkora helyen is de szerencsére a harc helyett beérték a fél-fél akvárium birtoklásával, a nőstények viszont beúszhattak bárhová kivéve a szigorúbban védett sarkokat. Amúgy ők többet civakodtak a hímeknél de ez is csak afféle színjáték volt, egyébként tiszteletben tartották egymás búvóhelyét. Természetesen bármikor külön tehettem volna őket és az akváriumot is ketté tudtam volna választani egy keretes szúnyoghálószerű ráccsal. Én is csak a kísérletem érdekessége miatt említettem meg, amúgy nem ez volt a jellemző viselkedés náluk, leginkább egyesével tartottam őket mint a kolléga, néhányat apró rajhalakkal.
2020. júl. 17. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!