Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Direk rendezik be a bettáknak...

Direk rendezik be a bettáknak minimalista módon az akváriumot?

Figyelt kérdés
Néztem videókat, mert én is készülök bettát tartani. Elég minimalista módon rendezik be sokan. Ez azért van, hogy az eleve kis akváriumban több hely maradjon nekik? Vagy csak esztétikai oka van?

2020. júl. 14. 09:04
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
13 szavazat
1 2
 1/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:
92%
Van aki így szereti, van aki úgy. Úgy rendezd be ahogy neked tetszik de elősorban elégítse ki a hal igényeit.
2020. júl. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:
78%
*elsősorban
2020. júl. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Ez az akvárium méretétől is függ, meg hogy 1 betta van-e, vagy többen vannak, esetleg osztoznak más halakkal (bár ahhoz nagy akvárium kell).
2020. júl. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos kiirthatatlannak tűnik a tévhit, hogy a betta egy pohárnyi vízben is "jól elvan":(

Amúgy az igaz, hogy elvan egy 30 literesben is, de 54-t is berendezhetsz neki.

Amikor én tartottam bettát, egy 30-asban volt, de sok növénnyel és búvóhellyel. Esztétikailag is szebb, és biztos vagyok benne, hogy jobban is érezte magát.

Nem csak az "életben tartására" kell ám törekedni...

2020. júl. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Azért rendezik be így, mert divat a minimalista stílus, és azt nézik, hogy nekik mi tetszik, nem azt, hogy a halnak mi. Pedig egy minimalista stílusban berendezett lakásban, pont hogy nagyon jól mutatna ellensúlyként egy gazdagon berendezett akvárium, és a hal is jobban érezi magát, ha nem az üres vízben kell úszkálnia egy darab szikla körül.
2020. júl. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezek!


30 literesben szeretném tartani csigákkal. Már beszereztem neki bujkálókat, meg rendeltem növényeket. Csak furcsálltat, hogy sokan megelégszenek pár növénnyel meg kővel. Gondoltam esztétikai okokból vagy az uszonya miatt lehet, hogy ne szaggassa meg a környezete. Én nem akarom túlzottan üresen nézegetni, nem vagyok annyira zen, hogy egy marék homokba beletegyek egy kőtornyot és akörül úszon a hal :D De mivel 30 literes lesz, a helyet se akarom elvenni előle. Közepesen telerakottat terveztem, lépcsőzetesen kialakított növényzettel és fával, szoborral.

2020. júl. 14. 11:16
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Kis akváriumba elég kevés olyan dekor van, ami nem "túl nagy", amikor nézelődtem akvarista termékeket is árusító webshopokban, jellemzően inkább nagyok voltak a kövek, bújók, amiktől aránytalanul zsúfoltnak néz ki az akvárium. Akár emiatt is lehet egy kis akvárium minimalista, mert alig lehet kicsi berendezéseket kapni.
2020. júl. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Lehet. Nekem azért sikerült méretarányos díszeket szereznem. Neten bővebb a választék, mint a boltokban.
2020. júl. 14. 14:24
 9/14 anonim ***** válasza:
92%
Én szeretem naturalisztikusan berendezni az élőhelyeken, mondjuk én terrarista vagyok. Egy bettának megpróbálnám reprodukálni a valós élőhelyét. Tehát egyenletes aljzat, kövek, fadarabok, vagy egyéb kiálló dolgok nélkül, viszont gazdag növényzet.
2020. júl. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%

Hát, dolgozni is szoktak az emberek direkt szarul, mert leszarják, meg ócsóbb úgy, de azért ez nem éppen követendő.

Egyetértek abban, hogy nem stílusirányzatokat kell követni (pláne nem lakberendezési stílusokat) ha állatok élőhelyéről van szó.

Utána kell járni a természetes élőhelyének, (persze az is lehet jó nagy, és emiatt változatos, sokféle összképű) nagyjából valami olyasmit belőni, és azon belül ésszerű határok között valami ízléseset összehozni.


Utána meg majd jöhetnek jelzések, növények, állatok részéről, hogy esetleg valami nem stimmel, és akkor jöhet némi finom hangolás.

(Pl feketevizes, fényérzékeny halaknak egy kicsit több árnyékolás, vagy fényigényesebb növényeket kicsit koncentráltabb fényáramba ültetni, ilyesmi.


Nem árt a tapasztalat, és a nyitottság ilyen téren.

Pl az említett minimalista módon berendezett aksi lakó betták gazdái, biztos meg vannak győződve róla, hogy az ő haluk márpedig milyen jól "elvan"!

Persze, mert nincs összehasonlítási alapjuk.

Nincs tapasztalatuk abban, milyen a természetes viselkedésük 3-szor akkora térben, aminek a felét növények teszik ki.

És nem is nyitottak erre az opcióra.

Pedig ha szembesülnének vele, hogyan IS tud viselkedni egy betta, lehet, hogy akkor döbbennének rá, hogy mindaddig egy letargikus, stresszes állatot tartottak, ami közel se mutatott természetes viselkedést.

2020. júl. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!