Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért bújik el a szűrő alá a...

Miért bújik el a szűrő alá a hal? Túl erős lenne a világítás?

Figyelt kérdés

Az akváriumom 30 literes és egy darab Rózsaszín Díszmárnát tartok benne.

Világításra egy 15 wattos neon fénycsövet használok. Beraktam egy A4-es lapot a fénycső és az akvárium üveg teteje közé, hogy csökkentsem a fényerőt, de továbbra is rengeteget látom a szűrő alatt úszkálni.

Miért csinálhatja?



2020. júl. 26. 16:05
 1/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
83%

Gondolom rózsás díszmárna akart lenni. Azért bújkál mert neki nem 30 liter kell egyedül, hanem legalább 150 liter és minimum 5-6 fajtárs: [link]

Vidd vissza a boltba, ha halat akarsz tartani akkor alaposan olvasgass utána mondjuk ezeken az oldalakon:

[link] , [link] , [link] , [link]

És ajánlom még ezt a kérdést (is) átböngészésre: https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..

Ez az akvárium jó lenne egy hím bettának (sziámi harcoshal) vagy garnéláknak, de rózsás díszmárnának nagyon kevés.

2020. júl. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

És ő vajon miért csinálhatja?

[link]

2020. júl. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
81%

Tevenyeregyártónak teljesen igaza van.

Ha csak a kérdést nézném, akkor én így látatlanban azt mondtam volna hogy nincs elég növényed és/vagy bújód az akvában.

De a leírásból egyértelműen kiderül hogy mi a bibi. Persze attól még lehet hogy nincs elég növényed.(?)

2020. júl. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
91%
Leírták a kollégák, hogy mi az oka, tessék elajándékozni v visszavinni mielőbb mert megöli a stressz a szűk hej és a raj hiánya miatt. Egy nagyobb akváriumban társakkal még talán van esélye.
2020. júl. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. A jövő héten szeretném beüzemelni az 50 literes akváriumom, de ezek szerint az is kevés lesz neki.

Az a poén az egészben, hogy az üzletben simán ramtukmálták. Pedig mondtam, hogy 30 literes az akváriumom. Lényeg hogy eladták...

2020. júl. 26. 20:22
 6/7 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
73%
Az ilyen sajnos előfordul. Nekem a 100 lteresbe egy olyan halat adtak el anno, aminek 2-300 liter kellene. Akkor megfogadtam, hogy soha többé nem megyek felkészületlenül vásárolni, ha bizonytalan vagyok, inkább nem veszem meg...
2020. júl. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%
Állatok vásárlásánál muszáj tájékozódni, hogy mi az állat eredeti élőhelye, hogy él a vadonban természetes körülmények között. Enélkül nem lehet tudni, hogyan kell tartani az adott állatot. Ez nem csak hal esetében van így, hanem minden állatnál. Vásárlás előtt olvass utána, tájékozódj. És ha megveszed az állatot, akkor biztosítsd neki a megfelelő körülményeket. Amelyik a napfényt szereti, annak azt kell biztosítani (na nem nyíltan tűző napra rakni), mert rosszul érzi magát a sötétben. Valamelyik társakra vágyik, valamelyik más dolgokat szeret (növények pl.), ezek kellenek, mert ezek vannak az eredeti élőhelyükön, és így tudnak csak szaporodni vagy életben maradni. Ha állatot választasz, akkor legyél rendes gazdája, biztosítsd neki a megfelelő körülményeket.
2020. júl. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!