Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért van 8-as ph-m 2-es Kh-val?

Miért van 8-as ph-m 2-es Kh-val?

Figyelt kérdés
Gh10

#akvárium #PH #GH #vízparaméterek #vízmínőség
2020. júl. 26. 23:59
1 2
 1/18 Salx Narval ***** válasza:
73%
Mert magas a magnézium és kalciumtartalma a víznek. Forralással v lágyított víz hozzákeverésével javíthatsz rajta.
2020. júl. 27. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Előző kérdésedből:


"Tettem bele pár mili ph +t , ph 8 kh 2..."


Mondjuk nem kellett volna.

2020. júl. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként meg ez oldott CO2 függvénye, ami meg (ha nem oldasz be külön CO2-t) állandó, ha csak a légköri oldódik be.

Úgyhogy erős a gyanú, hogy nem pontos a teszt, mert ilyen keménység mellett savasabb kémhatásnak kéne lenni.

Mármint ha nem locsoltál volna bele pH+ t.

2020. júl. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Amúgy hal már van benne?

És növények?

2020. júl. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Salx Narval ***** válasza:
Nekem is gyanús mert amikor a 15nk-s vizemet 10nk-ra lágyítottam kb 6,5pH-ra áll be mindenféle adalék v filtrálás nélkül is.
2020. júl. 28. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Tettem bele ph pluszt is a kh emelése céljából.

Én úgy tudom h minnél alacsonyabb a KH szint annál alacsonyabnak kellene h legyen a ph, ehez képest kb 8-as.


A kh szintet szeretném emelni ezért öntöttem hozzá csapvizet, meg ph pluszt(api)(elvileg megemeli a kh szintet az akváriumba a kh szintet és így emeli a ph-t.


A kh szintem valahol 1-2 nk közt volt, ami nagyon alacsony...

A pht api és poundlandos tesztekkel mértem.

Hogy tudnám megemelni a kh szintet ph emelkedés nélkül?

2020. júl. 28. 14:33
 7/18 anonim ***** válasza:

Léteznek karbonát visszasózók, ( [link]


de megérné a történet hogy rükvercbe rakd egy kicsit.

Ezek a dolgok összefüggenek, meg mászkálnak föl-le ha baszkurálod őket, pláne ha állat is van az aksiban, ne csinálj ámokfutást!

Semmit nem tudunk a rendszerről, aki erre biztosat mond, az hazudik.


Először is kéne normális csepegtetős megbízható tesz, és azzal lemérni a csapvizet is, meg a meghatározott arányú (tudnunk kell milyen arányú) csapvíz + RO víz keverékét is.


[link]


Nem fogod tudni megemelni a karbonátkeménységet a kémhatás megemelése nélkül.

Ahhoz vissza kell savazni, tehát direkt módon levinni a pH-t valami savval (leginkább egy stabilan beállított sósavas törzs oldattal)

vagy ha magasabb szinten űzöd a növényezést, akkor nagy nyomású CO2 adagolása is segít (szénSAV) de ez kizárólag akkor működik, ha nem emeled meg nagyon a keménységet!

Mellesleg nem kevés tökölés stabilra beállítani, és ilyen mélységig belenyúlni a "pancsometriába" nem hétköznapi akvarista tevékenység, mivel egyáltalán nem veszélytelen!!!


Ezért kérdeztem az állatokat, (meg más miatt a növényeket, világítás mértékét, növények növekedése is érdekes lehet, a mérés időpontja se mindegy, világítás előtt vagy után mérted a pH-t)

mert egy rossz pH-nál csak egy rosszabb van, a változó pH!


Nem tudom mi a terv a vízzel, vagy miről szól ez az akvárium, de ha nem valami szuperkészes faj szaporításába kezdtél bele, inkább az egyszerűsítés felé kéne terelni innentől a történetet, a bonyolítás (egyéb adalék anyagok, kemikáliák) helyett!


Semmit nem tudunk az akváriumról (méret, stílus, elképzelés, flóra+fauna )

plusz az eddigi adatok is kérdésesek , hiszen ilyen kh mellett ninimum érdekes 8-as pH.


Szóval inkább ne kapkodj el semmit, ha állat is van benne, mert könnyen katasztrófát okozhatsz.

Először kellenek biztos adatok a vízparaméterekről.

Utána adatok az akváriumról, hogy mi ez, mit akarsz tartani, mit akarsz elérni. Lehet, hogy százszor egyszerűbben és biztonságosabban meg lehet oldani ezt a dolgot.

2020. júl. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A 2. linkben a képen a zöld (optimális) sáv, az az oldott CO2 mennyiséget jelöli.
2020. júl. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Skid05 ***** válasza:

"Hogy tudnám megemelni a kh szintet ph emelkedés nélkül?"

Mi a célod ezzel? ez nekem nem derült ki.

Másrészt így nem működik, helyette: megemeled a kH értékét a kívánt mértékben, mondjuk 4 nk-ra, ez garantál egy elég stabil ph-t, majd ha ezt a pH-t indokolt (szaporítás, hightech növényes) redukálni, akkor savakkal (szénsav, sósav) következetesen megteszed.

Leginkább csapvízzel szoktak kh-t emelni, ezt nem találtam, hogy nálad mit tud gh-ra kh-ra. Ha a csapvíz annyira lágy, hogy nem megoldás, akkor megteheted mészkővel is, lemérve az oldódását 0 nk-s vízben. Egyébként a pH+ is a kH-n keresztül piszkálja a pH-t, mivel a kémiát a gyári készítményekkel sem tudják átverni.

2020. júl. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Salx Narval ***** válasza:
68%
Támogatom az ötletet, mármint, hogy újra gondoljuk ezt az egészet mert szerintem is nagy a keveredés, mindenki más oldalról közelíti meg a problémát de nem tudjuk mit is akarsz. Kezdjük azzal, hogy megosztod velünk a részleteket. A legfontosabb tényleg az, hogy van e állat ebben a vízben, remélem nem a fejük fölött kísérletezgetünk. Kellene még a csapvíz adatai és az ozmóé ( nekem ez a víz gyanús) is külön külön és főleg, hogy milyen célra kell a lágyított víz. Egy egyszerű csapvíz és ioncserélt víz keverése nem szokott bonyodalmakat okozni ha célirányosan kevered. Szóval felejtsük el az eddigieket induljuk ki az alap helyzetből ami a csapvized, mit szeretnél benne nevelni? Tudom, hogy már sok mindent leírtál de jó volna újra összegezni.
2020. júl. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!