Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112 literes low tech akváriumb...

112 literes low tech akváriumba milyen (lehetőleg olcsó) szűrőt tegyek?

Figyelt kérdés

2020. júl. 27. 00:42
 1/7 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%
Az függ attól is, hogy mit és mennyit szeretnél bele telepíteni.
2020. júl. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az olcsó szűrők azok mind alacsony minőségűek, vagy rövid az élettartamuk.

Egy 100+os akuba már egy sokkal minőségibb szűrő kell, ami (ha szerencséd van) 7000 ft-tól kezdődik.

Én az OF Smart Filter 1000 l/h tipusút tudom ajánlani egy ekkora akuhoz (MINIMUM). Valamint, ennek a szűrőnek a tisztítása is havonta egyszer szükséges.


Link:

[link]

2020. júl. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 vantel ***** válasza:
19%

Macerás az akváriumozás.

Inkáb járj tópartra!

2020. júl. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én a hasonló méretű akváriumaimat siporax minivel felturbózott EHEIM Liberty 2042 akasztós szűrőkkel szűrtem, a szívó ágra TM 10-20 szivacsot húztam. Ha az akvárium elhelyezkedése és egyéb adottságai lehetővé teszik a használatát akkor ajánlani tudom. Én mondjuk elrejtettem mert amúgy szerintem rém rondák.:D Aránylag olcsó és megbízható szűrő. Legolcsóbb talán a matterfirtel de annak is megvannak a hátrányai én mondjuk nem szerettem nem is használtam sokáig. Ha elfér akkor egy szűrőakvárium is kitűnő megoldás lehet v ki kell fogni egy olcsó külső szűrőt a lakóhelyed közelében. A nagyobb belső szűrők is jók lehetnek de azok is nagy helyet foglalnak és a takarásuk is macerás, bár van akit nem zavar ezekből olcsót és jót nem tudok csak drágát.
2020. júl. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Éppen ma gondoltam rá, mármint lemenni a tóra.:D Mondjuk nem az akvarisztika helyett, hanem pihenni és ezt-azt gyűjtögetni.:D Most, hogy mondtad már indulok is.
2020. júl. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

Utána olvastam az akasztósoknak. Eddig ezek nálam valahogy kimaradtak, de most megtetszett ez: [link]


Ha a Green Aqua ajánlása szerint max. 100 liereshez való, akkor a 112-es lowtechbe is biztosan jó.

Mondjuk egy valami elbizonytalanít: a szűrőtérfogat olyan kicsi...

2020. júl. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Én is ezért tettem szivacsot a szívó ágra előszűrőnek így az egész doboz hasznos tér a szűrőanyagoknak. Érdemes apróbb és jó minőségű szűrőanyagokat használni a jobb helykihasználás érdekében pl Bio Rio, riolit tufa, magasabb pH mellett sp mini . Én mondjuk nem mindig biológiai szűrésre használtam, sőt sokszor nem is csak szűrésre. Nyilván nem minden akváriumnál felelnek meg, van ,hogy kettő is kell belőlük.:D
2020. júl. 29. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!