Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért kezdte csipkedni a...

Baliga33 kérdése:

Miért kezdte csipkedni a molkykat a him xifom ??

Figyelt kérdés
mostanáig nem volt semmi hasonlo de 3 napja fojamatosan csipkedi és kergeti őket, akim 150 L növényes külső szürős ,2 anci 4 xifo és 5 molly van benne,a xifo agreszivé vállt vajon miért és csak a mollykat bámtja

2020. aug. 8. 10:06
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát eléggé csipkelődős halak, a mollykat viszont nem nagyon kell félteni tőle elég kemény halak ha megunják vissza tudnak vágni. Talán a nemek arányos tartásával ( 1 hím 2-3 nőstény) és az egyedszám növelésével ( 6-7 db)elterelődne a figyelme. Nem szerencsés két ennyire szapora halat együtt tartani, hacsak nem hím az összes de ha párban tartod is talán levadásszák majd a felesleges szaporulatot egy részét. 150-liter és dús növényzetű jól szűrt akváriumban különösebb gond nem lehet ebből. Ha kevés a felszíni növényzet dobj rá tüskéshínárt az jó rejtekadó és szapora növésű.
2020. aug. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm és értem ,csak a nagy nőstény mollyt féltem mert ő azért nemrég szült és nagyon félénk a xifo meg amikor csak teheti rávan szállva,akkor veszek még 2 nőstény xifot
2020. aug. 9. 07:46
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
Mi lett az ivadékokkal, megették mindet? Ha a közös akváriumban szült akkor az is elképzelhető, hogy az ivadékok miatt szemelte ki magának, vagyis kaját remél tőle. A mllyknál is fontos betartani a nemi egyensúlyt, különben a hímek halálra zaklathatják a nőstényt. A rejtekadó növényzet is fontos.
2020. aug. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
az ivadékok meg vannak ,kivetem őket külön akiba,növényzet az dus és sok rejtek van kövekből iletve ágak és sziklák az első rend xifoalom ott nőtt fel a közös akiba semmi nem bántotta őket én sem tudtam roluk csak mikor ugy 1 cm esen elő elő bujtak imitt-amott.
2020. aug. 9. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!