Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Betta bántja a guppykat, mi...

A Betta bántja a guppykat, mi a TAPASZTALAT? És fordítva, szokták a guppyk csipkedni a bettát?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam a témában,itt is,máshol is,és tudom hogy elméletben a betta bánthatja a guppykat a farokúszójuk miatt. De hallottam az elkenkezőjéről is,ezért kérnék tapasztalatot,kinek volt "békésebb",haltűrőbb bettája?

Csak kiváncsiság,nem akarok állatot kínozni,csak érdekel hogy volt a többiekkel...

(Amugy az enyem 60literes,sok novennyel es bekes guppikkal)



2016. jan. 29. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Épp ezért mert nem lehet kiszámítani, h melyik hal fogja csipkedni, vagy, h kinek megy neki, jobb külön tartani vagy egy hímet 30-40 literbe , vagy 1 hímet 3-4nősténnyel 60-70 literbe, esetleg 4-5 coryval.
2016. jan. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nekem volt egy kék bettám guppikkal,neon halakkal,mollyval,de nem tapasztaltam túlzott agressziót egyiküknél sem.Ritkán volt,hogy a betta felvette a harci pózt,de ahogy említetted,a sok növényeknek köszönhetően,bármelyikük könnyen elbújik.
2016. jan. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A guppi nem fogja bántani a guppit, maximum ha nagyon kicsi lenne az élettér (túlzsúfolnád), akkor sem valószínű.

Na, a betta már nehezebb eset. Nekem volt nagyon békés hím bettám, amelyik még együtt is úszott a hím guppikkal, meg olyan is, amelyik szerencsétlen guppinak rögtön "nekiszaladt".

Ez igazából ilyen totó-lottó jelegű dolog. Vagy bejön, vagy nem. Nekem van kicsi 40 literes garnélás akváriumom, ha baj lett volna, rögtön át tudtam volna tenni a guppikat, ha nincs ilyesmi lehetőség én meggondolnám.

Igazából csak a hím betta-hím guppi társítás ilyen, de társítható ilyen veszély nélkül:

-hím guppi-nőstény betta

-nőstény guppi-nőstény betta

-nőstény guppi-hím betta.

:)

2016. jan. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*A guppi nem fogja bántani a bettát
2016. jan. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gyermekem, a hím betta erősen területvédő hal, mert bele van kódolva, hogy a habfészekből ki-ki potyogó ivadékot meg kell védeni más halaktól. Ezért elüldöz a saját területéről minden más halat. Hogy ez milyen mértékben jön elő, az erősen függ a tartási hőmérséklettől, mert a magasabb hőmérséklet serkenti az ivari működéseket, de alacsonyabb hőmérsékleten ez esetenként alig jelentkezik. Viszont jobb a békesség, tehát egy társas akváriumban nem kell szándékosan "terrorveszélyt" kialakítani.
2016. jan. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!
2016. jan. 30. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!