Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy fölösleges 70 literes...

Van egy fölösleges 70 literes akváriumom. Ötletek milyen halak legyenek benne?

Figyelt kérdés

Jó, tudom nem annyira nagy akvárium, de a következőket szeretném kizárni:

Guppi, neonok, razbórák, csigák, garnélák, plattik, az összes elevenszülő.

Van valami "ritka", kevésbé elterjedt hal amit lehet tartani egy 70 literes akváriumba?


2020. aug. 9. 23:40
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Az adott nagyságú akváriumban tartható halmennyiségre van egy általános szabály: hal cm/ literrel kell számolni,de az a maximum. Az elevenszülők viszont nagyon gyorsan sokasodnak...

Aztán meg kell nézni,hogy vízkeménységben,hőmérsékletben ugyanaz legyen az összes hal igénye. Az én kedvencem a lángvörös pontylazac/flame tetra,viszonylag igénytelen a vízkeménységre,mindent megeszik, és aktív,vidám,jópofa halacska.Csapatban tartható.min.5 darab.Kezdőknek kifejezetten ajánlják.

2020. aug. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
60%

Ekkora akváriumban 2 max 3 fajt tarthatsz (leginkább 2 hal, 1 gerinctelen felállásban).


Mondjuk lehetne 1 vízközt úszó faj és 1 fenéklakó.

Pl: valamilyen kisebb pontylazac (pl: az 1-es említette a lángvörös pontylazacot vagy nekem serpalazacok vannak), és egy szintén kisebb testű corydoras (pl: panda páncélosharcsa). Melléjük csigák mehetnének.


Vagy nanohalakat is tarthatsz, pl: gyöngy dánió, zöldsávos törperazbóra. Melléjük mehetnek garnélák.


Vagy egy méz vagy törpegurámi pár (esetleg 1 hím 2 nőstény), melléjük szintén fenéklakók, mondjuk párduccsíkokat, de arra számíts ,hogy ők nem túl fotogének, bújkálósak.


Ezeket csak úgy itthagyom:

[link] , [link] , [link] , [link]

2020. aug. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 toma781 ***** válasza:
100%

Esetleg még kisebb méretű sügerek is lehetnek a lakók, pl egy csapat csigasügér (De akkor csak az az egy faj semmi más) vagy 1 hím 2 nőstény törpesügér (pl kakadu törpesügér) és a törpesügerekhez akár még egy 10 fős raj kissebb méretű pontylazacokból (pl parázslazac)

Nekem 80 literben van 1 hím 3 nőstény kakadu törpesügér, szerintem nagyon szépek a törpesügerek ezért ajánlom őket. A parázslazacokkal akár még egy szép blackwater biotopot is ki lehet hozni, sok faággal, gyökerekkel, falevelekkel

2020. aug. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nézd meg a Törpe kalászhalakat, esetleg az ostoros szivárványhalat. Szerintem szépek és érdekesek lennének egy biotóp jellegű akváriumban. Esetleg 1db sárga öves gömbhal házi kedvencnek? Mondjuk neki szüksége lenne apróbb csigákra is.
2020. aug. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha érdekesebb akkor szerintem is csigasügereket vagy törpe gömbhalakat tarts. Esetleg ha nem hal, akkor törpe karmosbéka.
2020. aug. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!