Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sziámi harcoshalat csak masik...

Sziámi harcoshalat csak masik himmel nem szabad egyutt tartani?

Figyelt kérdés
2020. szept. 6. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
Igen, nőstény akárhány lehet mellette
2020. szept. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
89%
Egy akváriumban 2 hím nagyon nem jó ötlet. Az ,hogy tartható-e amúgy nőstényekkel vagy más halakkal az többmindentől függ, pl: az akvárium mérete és a hal habitusa (ugyanis hal és hal közt is vannak különbségek). Én azt szoktam javasolni ,hogy társítani kb 60 litertől érdemes de ekkorában csak talajlakókkal (pl: panda páncélosharcsa), betta nőstényekkel állandó együtt tartásra 80-100 litert mondanék minimumnak. Viszont mindig legyen kéznél egy-két 30-40 literes akva ha külön kell rakni őket ugyanis nőstényekből is vannak vérmesek még ha náluk ritkább is. Vízközt úszó halakkal (pl: ékfoltos razbora) társítani is kb 80-100 litert mondanék. De a legjobb ha egyedül van, a betta sajnos nem társasági jószág.
2020. szept. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
89%

Na, azért ez így nem teljesen igaz. Lehet nősténnyel társítani, elég nagy akváriumban. Mondjuk 100-110 literben 1 hím, 2 nőstény. Nem pedig akárhány...

Nem szabad együtt tartani más területvédő fajjal, más fátlyolos úszójú fajjal, olyan állattal, amit levadászhat (hacsak nem ez a cél, de erre van a fagyi-eleség), és eltérő igényű fajjal sem.

Ezzel kb. az összes fájt kilőttük, ezért szokták mondani, hogy a betta semmivel sem társítható.

Persze ez így nem teljesen igaz, mert pl nagyobb méretű garnélával, csigával társítható, és megfelelően nagy akváriumban talajlakóval is, pl. Cory. De ez függ az adott egyed habitusától is.

2020. szept. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%
Szinte együtt válaszoltunk Tevenyereggyártóval, amikor elkezdtem írni, még csak az első választ olvastam...
2020. szept. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tapasztalataim szerint a betta nem különösebben agresszív másfajta halakkal, de a nőstényt hajlamos hajszolni, úgyhogy nagyobb akváriumban, búvóhelyekkel tarkítva ajánlható az együtt tartásuk, természetesen hímeket egyáltalán ne tegyünk össze. De valóban vannak egyedi eltérések. Például egyszer az egyébként békésnek minősített kb. 7 centis meggyhasú sügérem kibelezett egy hím bettát egy 80 centi hosszú, sűrűn növényesített akváriumban. Azaz nemcsak a betta vérmérséklete számít, de a többi halé is, ami nem okvetlenül a nagy könyv szerint alakul.
2020. szept. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!