Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi és milyen halak lennéne...

Mennyi és milyen halak lennének jók egy 54 literes akváriumba? Bővebben lent!!!

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam egy 54 literes akváriumot néhány vízkezelő szerrel, és mivel teljesen kezdő vagyok nem tudom, hogy egy ekkora akvárium milyen és hány darab halnak lenne kényelmes és milyen növények mehetnének bele.

Elképzelésem van, hogy kb 2 max 3 fajta kisebb és kb 5-6 darab fajonként. Illetve raknék bele egy két növényt és 1-2 műtárgyat búvóhelynek. Természetesen szűrőt, levegőztetőt, vízmelegítőt és egyéb ilyen dolgot megveszek.

Nem akarom, hogy túl zsúfolt legyen, de legyen esztétikus és a halak is jól érezzék magukat. Szaporítani nem szeretnék.



2020. okt. 22. 08:50
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Rendben akkor majd rakok fel képeket.

Máris lenne kérdésem :D (mert miért ne) :D

Vannak esetleg olyan márkák amit ajánlanátok, mind berendezésben, mint tápokban?

Azt még nem mondtam de én Ausztriában lakom, és itt leginkább Eheim és JBL berendezések vannak. Tápok meg vízkezelők közül pedig, Multifit és Tetra'o. Ezek jó minőségűek?

2020. okt. 24. 12:38
 12/28 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%
Az Eheim-et, a JBL-t és a Tetrát ismerem. Szerintem ezek jó márkák.
2020. okt. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Hello! Egy kis update a készülő akváriumról.


A berendezések:

JBL cristal pro e702 külső szűrő azért ez, hogy több hely legyen a halaknak úszkálni :D


JBL pro temp s100 vízmelegítő


Eheim air 100 levegőztető


Növények:

Úszó májmoha

Anubias barteri

Echinodorus bleheri

meg talán egy Cryptocoryne becketi


Ajzatnak kaptam 2-4mm kék szinű kavicsot --> esetleg ehhez kellene valami apróbb ami homokosabb?

Illetve úgy tervezem, hogy csinálok egy Facebook oldalt az akváriumnak :D és akkor majd ott lehet nyomon követni a történéseket néha live videóval :D (hamár minden sz@**ról találni facebook oldalt) :D

2020. okt. 29. 14:23
 14/28 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Levegőztető jó ha van tartalékba, de amúgy nem kell használni ha a szűrővel fodrozod a vízfelszínt (pl: víz alá nyomott kissé felfele néző lyukú esőztető cső).


Illetve a kavics. Kék azért mert színezett cucc ? Az úgy nem jó, bármi kioldódhat belőle. Akkor már inkább rostált sóder, gyöngykavics stb. Illetve patakpartról is szedhetsz aljzatnak valót de azzal kicsit több a munka (pl: ki kell főzni, ki kell savazni a benne levő csigaház és mészmaradványokat, utána alaposan át kell mosni stb). A szemcseméret jóforma, keverhetsz hozza valami homok szerű dolgot.

2020. okt. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Nem a szín miatt. Ezt is kaptam hozzá és ez volt benne mikor az előző tulaj használta. Természetesen átmosnám többször is.
2020. okt. 29. 15:01
 16/28 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Szia.


1. Külön levegőztetőt nem kell beüzemelni, persze, ha már megvan, akkor tartsd meg, mert még jól jöhet.

Az oxigén beoldására a külső szűrő esőztetőjét használd. A szívó ággal szemben, a rövidebb oldalra helyezd a vízfelszín alá kb egy centivel úgy, hogy a lyukak kissé felfelé álljanak. Így a vízfelszín fodrozásaval elegendő oxigén fog beoldódni.


2. Az aljzatról olvassál még. Nem tudom hogy miféle kavics az, amit vettél, de nem szerencsés a színes talaj. Ha megbízható, hogy nem enged a vízbe méreganyagokat, akkor oké. Még a szemcseméret is egész jó. De a természetes talaj csak jobb lenne. És nem e mellé, hanem helyette. Homokot 1 mm alatt szerintem nem jó használni, a túl finom homok ugyanis összetömörödik. Lehet használni bazaltzúzalékot is, mondjuk 1-3 mm nagyságút, a fekete egyébként is biztonságérzetet ad a halaknak. A világos/fehér, illetve a túl színes talaj stresszeli a halakat. A növényeknek is jobb a természetes, vagy speciálisan növényezésre kifejlesztett aktív vagy passzív talajok használata. Mondjuk az aktív talaj inkább haladóknak való, akik inkább növényeznek.


3. Az anubiast kötözni kell, vagy lesúlyozni, a lényeg, hogy a rizómája (az a vaskosabb rész, amiből lefelé a gyökerek, felfelé pedig a levelek kiindunak) ne legyen elültetve. Ezek mellé én választanék egy- két háttérnövényt, pl. Vallisneriát és ambúliát. Világítással hogy állsz?


Ne ugorj fejest, inkább olvass még.

2020. okt. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%
Tudtam, hogy mire megírom a választ, már nem lesz se aktuális, se releváns 😂😂😂
2020. okt. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Olvasok még persze. A fénnyel hadi lábon állok, mert nincs teteje és nem tudom mihez hozzáfogatni a fénycsövet, illetve a legtöbb már inkább ledes. :/
2020. okt. 29. 15:55
 19/28 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Oh, az nem gond.

Több megoldás is lehetséges.

Ha szabvány méretű akvárium, akkor simán lehet rá tetőt venni, amibe be van építve a világítás. [link]

Létezik lábon álló armatúra is,ami egyszerűen rá kell illeszteni a nyitott akváriumra, pl így [link]

Vagy így [link]


Lehet függeszteni is [link] de ehhez már egy kis barkácsvéna is szükségeltetik, illetve hogy tetszen is ez a verzió.


A LED a jövő. Lassan szerintem kiszorítja a többi fényforrást. De sajnos még mindig nem találni a neten egy normális LED kalkulátort, legalábbis nem könnyen. Van viszont egy növények csopi a Facebookon, ahol tudnának neked segíteni fenyügyileg. Érdekel?

2020. okt. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
*növényes
2020. okt. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!