Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 40l Akváriumot milyen gyakran...

40l Akváriumot milyen gyakran kell tellyesen ki tisztitani?

Figyelt kérdés
2010. aug. 9. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Látom legutóbb a magyar helyesírás szabályai című könyvvel tisztítottad...
2010. aug. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

TeLJesen:)

Amugy bőven elég 2-2,5 hetente 1x

2010. aug. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Legalább az automatikus helyesírás-ellenőrzőt bekapcsolnád...

Az ilyennek miért kell állatot tartani... pff -.-

2010. aug. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Mit értesz azon, hogy teljesen kitisztítani? Az ázalékot naponta el kell távolítani, legfeljebb 2-napig várhatsz vele.A víz 20-30%-át 1-2 hetente cserélni kell.Az üveget is tanácsos hetente letörölni.A szűrőt minden vízcserénél érdemes egy kicsit átmosni, a leszívott vízben.Ha van megfelelő növényzeted, ettől nagyobb mértékű takarítás nem kell, kivéve, ha 4-5mm-től durvább szemcséjű a talaj.
2010. aug. 10. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Teljes tisztitás elég 1-2 évente hetente viszont 30%át a víznek cserélni kell és akkor aljzatporszívózz is.
2010. aug. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Attól függ mit tartassz benne.

Nekem pl amelyikbe mini garnéla rákok vannak sok növénnyel, azt nem is tisztítom, mert nem tudom kitisztítani, augyanis akárhányszor leszívom, mindig átmegy egy két kisrák a vödörbe, mert vannak köztük ilyen 2 miliméteresek is :)


Viszont úgy szaporodnak ebben a sárgás dzsuvás vízben, mint a fene. 4db volt, és most már van 30. Ha így folytatják nem tudom mi lesz :)


De amúgy ha normális halak vannak benne, meg szűrő, akkor olyan 1-2 hetente érdemes. És ha nagyon algás lesz, akkor meg ki lehet az egészet is, de hát azt látod, hogy mennyire koszos. Ha már zavarja az esztétikai érzékedet, mert olyan ronda, akkor már érdemes csinálni egy teljes takarítást. Akár félévente is lehet.

Attól függ miket tartasz benne, és mennyit :)

2010. aug. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolónak írnám, hogy jó ötlet egy darabka szunyoghálót ráerősíteni gumival a cső végére(Az akváriumba lógóéra) és úgy nem szívsz be egy garnélát se. És hogy csökkentsd a szívőerőt vagy egy tölcsért tehetnél a végére vagy ellapithatnád a slagcső másik végét vagy szerezhetnél egy vékonyabb csövet. Én vékony csővel, szunyogháló nélkül sem szívtam még soha be garnélát. Szia!
2010. aug. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!