Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A gyerkőcöknek akváriumot...

A gyerkőcöknek akváriumot szeretnék karácsonyra,de teljesen kezdő vagyok. Hogyan vágjak bele?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam, idén nem bővíteném az amúgy is nagy játék készletet karácsonykor, hanem akváriumot hozna a Jézuska. Viszont teljesen kezdő vagyok ebben, kérdezgettem, olvastam már , de még mindig sok a kérdés hogyan is kellene. Ami biztos hogy 54 literes az ami elfér oda ahova tervezem. Karácsonyra lenne az akvárium és később mennék el a fiúkkal a halakat kiválasztani.

Tulajdonképpen az elejétől szeretném átlátni a folyamatot, hogy hogyan is allítsak össze egy akváriumot. Hogyan rendezzem be (kezdetben nem élő növényre gondoltam), milyen sűrűn és hogyan kell takarítani, milyen szűrő kell hozzá (van-e halkabb fajta, mert a nappaliban lesz és én ott alszom), milyen világítás, milyen halakat ajánlotok...



2020. nov. 14. 07:26
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%
Mekkorák a gyerekek?
2020. nov. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 Salx Narval ***** válasza:
2020. nov. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan lesz, mint a villanyvasut: igaziból saját magadnak lesz ajándék. :))) De nem baj. Nekik is tetszeni fog, ha látják, hogy te mennyire élvezed. :)

🎄🐠🐟🐬🐋🐳🦈🐌🐚🎄

2020. nov. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
4,5 és 7 évesek
2020. nov. 14. 08:26
 5/27 A kérdező kommentje:
Magam miatt nem vennék. Ők választanák ki a halakat, ők etetnék. Lakásban lakunk, kutya macska, rágcsáló kizárt.
2020. nov. 14. 08:28
 6/27 anonim ***** válasza:
89%
Ha magad miatt nem vennél, akkor ne vegyél!!!
2020. nov. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
94%
Én sem javaslom így, hogy akváriumotok legyen. Ha te nem leled ebben örömöd, akkor ez valójában egy elég körülményes, sok munkával járó hobbi, ha jól akarod tartani a halakat, amikor már 3 hónapja kell hetente tisztítani, nagyon utalni fogod.... Ekkora gyerekeket kb fél órára köti le a hal látványa, utána megszokják és nem fogja őket érdekelni annyira.
2020. nov. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Nagyon ajánlom Salx Narval által beszúrt linkeket! Viszont még gondoljátok ezt át. Ekkora gyerekek hamar ráunhatnak, de a karbantartás nagyja amúgy is rád maradna, ha pedig te nem akarod akkor ez csak nyűg lesz. Továbbá a “gyerekek választják ki a halakat” sem szokott jól elsűlni mert rendszerint kiválasztanak pár nagyon színeset amik még véletlenül sem tarthatóak együtt pláne 54 literben. Amikor megláttam a kérdésed örültem ,hogy előre kérdezel, de így már inkább azt ajánlom ,hogy vagy gondoljátok meg magatokat vagy legyen a családban olyan felnőtt aki szívesen űzné ezt az amúgy gyönyörű hobbit.
2020. nov. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
91%
Nem kotelezo állatokat tartani otthon, akkor sem, ha vágynak rá a gyerekek. Inkább vidd őket gyakrabban állatkertbe. Akár fogadjatok is örökbe egy ottani állatot (olyat, amit esélytelen is lenne lakásban tartani, pl. oroszlánt vagy akármit). De ha magad miatt nem vennél akváriumot, nagy kiszuras lenne saját magaddal, mert a te dolgod lenne rendszeresen gondoskodni róla, hogy tiszta legyen a víz, legyen friss kaja a halaknak, legyen benne hal, stb., és ez attól (is) venné el az időt, hogy egymással foglalkozhassatok. Sokkal fontosabb, hogy munka mellett a gyerekekre fordíts minél több időt, ne az akváriumra. Nálunk volt akvárium egy ideig, úgyhogy tapasztalatból mondom.
2020. nov. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Átgondolom
2020. nov. 14. 08:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!