Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Páromat szeretném meglepni...

Páromat szeretném meglepni karácsonyra egy kezdő, de mégis "jó" teleszkóppal. Ezt találtam: Reflektor teleszkóp 76/700 mm, Bresser Optik Venus 4541001. Mi a véleményetek róla, vagy mit ajánlanátok? (cca.25e Ft)

Figyelt kérdés

2013. nov. 28. 23:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Az árát megéri, de tükrös műszert én min. 15 cm-es tükörrel szereznék be és ragaszkodnék az Ecuatoriális kiszereléshez, bár az lényegesen többe kerül.

Ebben a kategóriában inkább lencsés távcsövet nézz szerintem, bár egyszer el kell kezdeni.

Innen való?:

[link]


Olvass bele:

[link]

A makszutov állatí jó, teleobjektívnek is remek, de a duplája...

ezt is megnézheted:

[link]

meg ezt:

[link]

Ez most akciós és bár úgy is drágább, de ez már valami: SkyWatcher 114/900

Esetleg keress a vaterán, vagy máshol használtat, lehet ennél jobbat venni.

2013. nov. 29. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bressert azt ne vegyél, elég bóvli márka. A SkyWatcher-t ajánlom az minőség a teleszkópok között, mint tudásra és mint anyagra is, nem műanyag és nem esik szét. 20 ezer alatt ne is vegyél újan.

Itt nézz körül. A lencsés távcsövek alatt. [link]


vagy: [link]

Ezeken az oldalakon apró hirdetés is van. Mert használtan ki lehet fogni, fél vagy harmad áron jót. A fórumukon is lehet kérdezhetsz milyet ajánlanak.


Egyébként én is akarok venni nem sokára egyet.

2013. nov. 29. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget. Igen, amit néztem, a Conradnál volt, de akkor inkább SkyWatcert keresek.
2013. nov. 29. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!