Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A homok mennyire alkalmas...

A homok mennyire alkalmas aljzatnak növényes akváriumban?

Figyelt kérdés

Folyami (marosi) homok és 2-3mm-es sóderkavics kb. 70-30%-os arányú keverékéből csináltam 5-6cm-es aljzatot egy 54literes akváriumban. Alacsony-közepes igényű nővények hogy fogják ezt bírni?

24wattos ledes világításom van.

Amiket vettem: Tündérhínár, indiai vizicsillag, pogosteron helferi, hm, cryptocorine, anubias nana(utóbbinak mindegy mert kötöztem)

A gyökerek mellé nyomtam táptablettát. Ez így működőképes lehet?



2020. nov. 20. 11:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A 70% a homok?

AZ milyen homok? Milyen szemcseméretű? Nagyon finom? Ha nagyon finom, betömörödhet, és idővel berohadhat. De alapvetően működőképes.

Én 1 mm szemcsenagyság alá nem nagyon szoktam menni.

2020. nov. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Szia! Alapvetően igenytelenebb növényeket lehet homokba is ültetni. A pogóval és a HM-el lehet, hogy gondok lesznek, de ebben segít neked Joci:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLIh6yiQU60DhRvme80Csm..

A növény kalauzban találsz videót a vizicsillagról, az anubiasokról és a cryptokról is.

Egyébként melyik crypto? És melyik tünderhínár? Habár a karolinaihoz szerintem már nem lehet hozzájutni...

2020. nov. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%
Igaza van #1-nek, a homok ezért rizikós, sajnos. A kavicsnak kellene a többnek lennie.
2020. nov. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Olyan 0.5-1mm körüli a szemcsenagyság, a kavics 2-3 mm.

Cabomba aquatica ,,ez a hínár neve

A gyökérhez lenyomott táptabletta segít valamennyit?

Ha mosok még ki kavicsot, és óvatosan belekeverem az aljzatba az ugy jó?

2020. nov. 20. 17:10
 5/10 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Ha még csak a növények vannak benne, szemrebbenés nélkül kicserélném a 2-3mm-es kavicsra.

Táptabletta, mint ahogy a videóban is elhangzik, jó kiegészítésnek, nem kell táptalaj. Még a pogó is elvan Aquaplanttal.

2020. nov. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A 0,5-1 mm nem olyan vészes, csak fordítva csináltam volna az arányokat.
2020. nov. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nagyon régóta hasonló talajom van felesbe keverve, tőzegtablettát használok én is és kiemelt kálium-vas tartalmú mikró tápoldatot. Ha közepesen kemény vized nem lesz gond csak ügyelj, hogy az elpárolgott vizet O-ás vízzel pótold. Ha kemény, akkor viszont érdemes lenne lágyítani is kicsit. A világítást nem tudom megítélni ennyi infó alapján. 6500K és 1850 lm kb elég lenne, mint pl egy Sylvania T5 24W.
2020. nov. 21. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6500k és 2000lumen led.

Mivel kicsi akvárium, így ioncserélt vízzel felesben van keverve. Így, ha az akvárium vizét mérem neptun teszttel gh10 kh6.

2020. nov. 21. 08:03
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
ok
2020. nov. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 medvemorzsa ***** válasza:

Nem árt a follyami homok talaj felső rétegét időnként kissé fellezítani.

Ha vannak turkálós halak, azok megoldják, pl Corydoras félék.

2020. nov. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!