Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nádat lehet tenni akváriumba?...

Nádat lehet tenni akváriumba? Ha lehet milyen előkészületeket kell csinálni vele, hogy alkalmas legyen vízbe?

Figyelt kérdés
2012. febr. 5. 22:58
 1/1 Salx Narval ***** válasza:
Én kemény bambusznádat daraboltam fel és kiszárítottam, majd átfúrtam a közepét az ízeknél és feltöltöttem kvarchomokkal.A végeit szilóval lezártam és egy lapos cserépre, kőre ragasztottam, szintén sziloplasztal. Készítettem kb 12 db-ot és szépen elhelyeztem az akváriumban, közé tüskéshínárt ültettem. Fertőtlenítésre csersavport használtam.Nagyon jól mutatott, de sajnos 1-2 évnél tovább nem igazán bírta a kiképzést.Talán ha a belsejét vízzáró anyaggal kitöltenénk, tovább is jó lenne, nem tudom, mert nem próbálkoztam többet vele.A sima nád még hamar megfeketedik és elrohad.Élővel is próbálkoztam, csak azt folyton vissza kell vágni, mert hajt mint a veszedelem.:D Viszont remek víztisztító.Ha van hely, az akvárium fölött, próbálkozhatsz bármilyen mocsári növénnyel.Nyáron ha algásodik az akvárium, én a mai napig kukoricát hajtatok benne. Ezt csak azért írtam, mert egész jól néz ki a gyökérzete a vízben.
2012. febr. 6. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!