Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen időközönként használját...

Milyen időközönként használjátok az akvárium takarításakor az aljzat porszívót?

Figyelt kérdés
Én két hetente azzal csinálom a vízcserét, ez rendben van? Továbbá minden alkalommal többszáz nagyon vékony fonalszerű férget porszívózok ki, ezek ártalmasak lehetnek?
2020. nov. 20. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Igen, rendben van. A fonalszeru féreg a halak "kakija", az is teljesen normális.
2020. nov. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Soha. Élő plankton etetésekor csak annyi keletkezik amennyi le is bomlik.
2020. nov. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1-es a kaki nem ficánkol a vízfelszínen a vödörben :/
2020. nov. 20. 19:28
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha túlszaporodnak a talajban a férgek akkor ott jelentős mértékű kajamaradék és mulm is van. Nem ártana átállni a heti 30% vízcserére és talajporszívózásra mert túlterhelt a vized. Ha kaja nélkül maradnak szépen eltűnnek, a gyakoribb vízcserékkel pedig biztosított a víz jó minősége. A páncélosok is összeszednék őket ha megfelelő számukra a talaj és az akváriumodban tartani lehetne őket, de nyilván csak ezért nem szabad halakat venni. Szóval, óvatosabb etetés és hetente vízcsere talajtakarítással.
2020. nov. 21. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én a heti vízcseréket mindig porszívózva csinálom, de ilyen lápi nyehőcékkel még nem taNálkoztam.
2020. nov. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves Salx, 112l van az akváriumomban és 30l-t szoktam cserélni minden hétvégén, szóval a 30% pont ott van, a talajporszívóval vagyok bizonytalan. Elképzelhető, hogy túletetek, a táp mennyiségét soha senki nem tudta egzaktul megmondani, így annyit adok, amennyit egyből megesznek (kb másfél csipet chips pl), és nem nagyon pereg le az aljzatra.
2020. nov. 21. 13:48
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én úgy értelmeztem, hogy két hetente cserélsz vizet és akkor porszívózol. Bocs. Hát, nem tudom valamin szaporodnak az biztos ha ennyit találsz. Beledögleszteni sem lenne jó egyszerre mindet mert akkor meg az csinálna galibát. Nem tudok mit mondani alaposabb és gyakoribb talajporszívózás egy ideig. Ne csak a tetejét forgasd át menj le az aljára is a tölcsérrel.
2020. nov. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Elküldtem tegnap a választ de két dolgot elfelejtettem tisztázni és minduntalan eszembe jutnak, tehát megkérdezem.:D Ugye normális nyers ill fagyasztott kajával is eteted azért a halakat? A másik pedig az, hogy be kellene azonosítani a férgeidet. A jövőt illetően a növényeket és halakat nem ártana fertőtleníteni és karanténozni is mielőtt a közös akváriumba kerülnek ezzel sok problémától, jövevénytől megkíméled magad és a halaidat is.
2020. nov. 22. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!