Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért bujkálnak a halaim az...

Miért bujkálnak a halaim az akvárium sarkaiban?

Figyelt kérdés

Pár napja vettem egy 12 fős csapat rózsalazacot. Ezenkívül csak egy 6 fős páncélos harcsa csapat van,.amit 2 hete vettem. 1.5 hónapos az akvárium.

A lazacok bebújnak a sarkokba, vagy a növények közé és egy helyben úsznak. Csak ha adok be kaját akkor jönnek elő, amúgy nem. Mi lehet a bajuk?



2020. nov. 24. 19:10
1 2
 1/13 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Kevés az információ.

Mindent, de mindent! pontosan! írj le, kérlek!

2020. nov. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Elég kevés az adat de ennyiből arra tippelek ,hogy vagy még szokják az új helyet (mondjuk pár nap alatt már meg kellene bátorodjanak, főleg ha amúgy esznek) vagy valami nem tetszik nekik, lehet ez akár a fényviszonyok is. A halak általában szeretik a sötét aljzatot és a felszínt takaró ezzel a világítást tompító növényzetet. Mivel a leírtak alapján volt bejáratás, normális a társítás és a létszám ezért gondolom az akváriummérettel sincs gond. Egyelőre csak a fényviszonyokra tudok tippelni, de ha leírod a körülményeket akkor lehet kiderül más is.
2020. nov. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

112 literes az akvárium.

A világítás egy házilag barkácsolt tetőbe van építve, egy 54wattos 4950lumenes power compact 6500k fénycső. Az aljzat szűrőhomok és 2-3mm sóderkavics felesben keverve. Fekete háttér. Növények: ambúlia, karolinai tündérhínár hátul, hm, parvula elöl, és tüskéshínár úsztatva.

A víz 24 fokos, a szűrő egy tetra 800 plus

2020. nov. 24. 19:57
 4/13 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Elvileg nincs baj. Szerintem használhatsz még békalencsét, kagylótutajt, úszó májmohát stb s adjunk nekik még pár napot, hátha felbátorodnak. Egyébként a színeik rendben ? Vízkeménység milyen (gondolom lágyvizes aksi) ?
2020. nov. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Szerintem szépek a színeik (nincsennek kifakulva)

A csapvíz felesben van lágyítva, így összkeménység 9, karbonát 6.

Várok még pár napot, a garnélás akváriumból lapátolok át 1 kis békalencsét.

2020. nov. 24. 20:49
 6/13 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

Kicsit offolok:

Biztos vagy benne, hogy az a tündérhínár karolinai?

Mert tudtommal annak még a tartását is tiltja a törvény.

2020. nov. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát, hozzánk még úgy látszik nem ért el az EU keze, felénk mindegyik akvarisztikai boltban kapható és a bemutató akváriumok zömében is ezek vannak bár jó ideje nem voltam halasnál de év elején még volt az biztos.
2020. nov. 25. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#6-os elvileg igen, igazából a kereskedésben tűnt fel a szép sötétzöld színével. De mondta, hogy vigyek annyit amennyi kell, mert nem tudja mikor tud új adagot szerezni.

Kb. 10 nap alatt duplájára nőtt.

2020. nov. 25. 06:10
 9/13 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

[link]


Emlékeztem rá hogy olvastam valahol.... Ezek szerint ezt nem ellenőrzi senki.

Mondjuk a magánlakások akváriumait lehetetlen ellenőrizni... Ugyanígy lehetetlen azt is ellenőrizni, hogy mindenki megfelelő méretű akváriumban tartja-e a halait...

2020. nov. 25. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen, ilyet vettem, egyértelműen felismerhető. Ezek szerint úszó növenyként is használható?


Lehet, hogy a világítás zavarja a halaimat, most, hogy monjátok, azért vannak a sarokba húzodva, mert ott a legtöbb az árnyék.

2020. nov. 25. 07:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!