Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak?😔😔

Mit csináljak?😔😔

Figyelt kérdés
Kaptunk egy levelet,hogy ellenőrzés miatt pénteken 15 órán keresztül áramszünet lesz....Mit csinaljak a halakkal,hogy nem lesz se szűrő,se levegőztető?
2020. nov. 25. 18:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Siman kibirjak.
2020. nov. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%

Hát sajnálom.

Nem biztos, hogy kibírják. De attól függ, hány hal van

2020. nov. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs túltelepítve az akváriumod, rendesen van növényesítve, semmi bajuk nem lesz. Esetleg a szokásos részleges vízcserét ütemezd csütörtök estére vagy péntek reggelre. Aztán szombaton is csinálhatsz egy részleges vízcserét, ha ez megnyugtat. De egy normálisan működő, nem túltelepített akváriumnál ez a szünet nem fog semmi gondok okozni.
2020. nov. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Semmi bajuk nem lesz ha egy normálisan növényesített és karbantartott, nem túltelepített/ alulszűrt akváriumról van szó.
2020. nov. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem értem mit számít a normálisan növényesítettség teljes sötétségben. Nálunk is vannak néha 8-órás áramszünetek, a pc-szünetmentest vetem be ilyenkor, és van egy autós inverterem is vészhelyzetre ha nem bírná a sok technikát.
2020. nov. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

#5


Értem én, hogy mire gondolsz, de azért valamennyi fényt csak kapnak majd a nap folyamán, így tudnak egy kicsit "dolgozni"😊, ami több, mint a semmi.


#3-as vizcserés tanácsa nagyon jó, és persze mindenki másnak is igaza van.

2020. nov. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
Kedves Törpe! Én nem csak a szűrőbaktériumokért aggódnék hanem a frigóért is.
2020. nov. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
A sok növénynek nem konkrétan az áramszünet ideje alatt van jelentősége hanem feltételez egy jól szűrt állapotot ami ilyen esetekben sokáig biztosítja a víz tisztaságát szűrés és világítás nélkül is. Régen rossz ha egy akvárium szűrés nélkül 1nap alatt bedől. És arra a hűtőre is ráfér a csere amelyik nem képes 8 órán át tartani a -18 fokot a fagyasztóban és +5 fokot a hűtőtérben, egy jó hűtőnek 24 órán át meg kell őriznie a hideget ha nem nyitogatják feleslegesen és nem teljesen üres. Minél több a kaja annál jobban tart. Ezt csak a megnyugtatásod miatt írom. Egy hőmérő hasznos lehet ilyenkor az ellenőrzésre az majd mutatja, hogy érdemes e menteni azt ami menthető. + 5 fok fölötti hűtőtéri hőmérsékletnél már van ok aggodalomra ha gyorsan romló élelmiszer is van tárolva.
2020. nov. 26. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 medvemorzsa ***** válasza:
100%

A szűrőt sajnos újra kell indítani egy tisztítást követően.

Ha túltelepített az akvárium, akkor a levegőpumpához venni kell egy szünetmentes tápegységet.

2020. nov. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

#7

Jah, hát persze, de egy akvaristának első gondolata a halak 😁😁😁

2020. nov. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!