Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Azt szeretném Tőletek megkérde...

Medvemorzsa kérdése:

Azt szeretném Tőletek megkérdezni, hogy ha annyira nem javasolt akváriumokban az aktívszenes szűrés normál esetben, akkor miért ad mégis az ADA a profi szűrőibe aktívszenes szivacsot, mint állandó szűrőközeget?

Figyelt kérdés

2020. nov. 29. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert könnyebb kivenni belőle mint beszerezni. Több túltelepített akva van roggyant növényzettel mint dúsnövényzetű egészséges fauna. A halak érdeke az első a hiarerhiában.
2020. nov. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, de ezek csúcsszintű eszközök, amikhez mindent be lehet szerezni.

Igaz, hogy elsősorban akvakertészeknek gyártják. Lehet, hogy az

akvakertekre másmilyen szabályok vonatkoznak?

2020. nov. 29. 23:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Teljesen mások. Távolál áll tőlem az a világ mind céljaiban mind eszközeiben. A virágüzletben is pompázatos növények vannak mégis egy réten érzem jól magam, nyilván bennem van a hiba. A tippem az hogy az akvakertész minden molekulát eltávolít a vizen kívül aztán visszapótolja a szakboltból.
2020. nov. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Az aktívszén egy nagyon hatásos szűrőanyag, hogy kik és miért nem javasolják azt én nem tudom de bizonyára ellenzői is vannak. Gondolom majd elmondják mi bajuk vele. Én hosszú ideje alkalmazom kiegészítő szűrésként teljes megelégedéssel. Mondjuk nem szivacsot használok, azt egy kicsit kevésnek és drágának tartom. Az ADA pedig szerintem elég jól kereshet a szivacsain, ha rendszeresen és sokan cserélgetik és azért az ajánlott ideig a dolgát az is teszi, mármint szűri a vizet. Azt azért beismerem, hogy simán nélkülözhető én is csak azóta használom amióta magam készítem bambuszból.
2020. dec. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!