Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A diszkoszhalnak elegendő az...

A diszkoszhalnak elegendő az állandó 27 c-fokos víz?

Figyelt kérdés

2015. szept. 17. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Remélem nem 50 literben lesz az a 27 C-fokos víz. Egyébként szerintem legyen kicsit alacsonyabb.
2015. szept. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bár a 27 is jó.
2015. szept. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A diszkosz halak tartása elég macerás, kevesen vágnak bele a magas költségek miatt, ilyen, hogy 27 c.fok nem létezik, a fűtőkben lévő bimetálnak van egy alsó, és felső határa, a kettő között 0.5-1 c.fok van, diszkosz esetén 28.5 c.fokot szokás plafonnak állítani, és ha lement 27,5-28 c.f-re akkor meg bekapcsol, ezt a halak érkezése előtt kell huzamosabb ideig pontos hőmérővel tesztelni.


A hőfok viszont másodlagos, van a tenyésztő, célszerű tőle venni a halakat, és másolni a vízparamétereket, ph, és keménység, szokás a JOBB boltokban lemásolni ezeket, de nem gyakori dolog. Pár bolt vállalja csak be, hogy huzamosabb ideig tárolja őket, a többség csak rendelésre hozza, és 1 nap miatt nem csinálnak rendes vizet.


Nitrát, nitrit, ammónia, ph, keménység tesztelés kell, és persze a vizet savazni, semleges 7 ph alatt legyen, atom szűrés is kell, egy megfelelő méretű akváriumban, nem mindegy az étrend sem. A keménységet legjobb a tenyésztő instrukciói alapján belőni, mivel nem biztos, hogy a csapvíz keménysége egyezik a tenyésztőnél találhatóval, így nem jó pl hogy 7 liter R.O víz és mellé 3 liter csapvíz, tesztelni kell a keveréket, utána már mehet arány szerint a részleges csere.

2015. szept. 18. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom 28 fok alatt fázik, és nem is eszik rendesen. Inkább 28-29.
2015. szept. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!