Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sziámi Harcoshal miért hiperak...

Sziámi Harcoshal miért hiperaktív?

Figyelt kérdés
Lehet hogy természetes és csak nekem fura, de mint akinek km hiánya van olyan gyorsan úszkál a vízben az üvegfal mellett folyamatosan csak levegőért megy fel. Víz 28 fokos, vízszűrő minimálisra állítva és a sodrás esőztetővel tovább csökkentve. Ezen kívűl semmi "baja" nincs szépen eszik.

2020. dec. 6. 18:56
1 2
 1/18 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Mekkora helyen van? Mióta van meg? Mik a karbantartási szokásaid (pl: vízcserék mikor mennyi? Szűrőt hogyan tisztítod stb)? Milyen a növényzet? Mit adsz neki enni? Stb-stb.

Lehet ,hogy tényleg nincs baja csak kifogtál egy aktív példányt de lehet ,hogy valami stresszeli s ezért rohan mint a mérgezett egér.

2020. dec. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Egyedül vagy 25l-ben, kb 2 hete van meg azóta ilyen, 20%ot szoktam cserélni heti kétszer felfőzött 1-2 napig pihentett vizet kap. Szűrő szivacsot akvárium vízbe nyomkodom ki hetente egyszer, mert a habfészek féle nyálkás cucc nagyon el tudja tömíteni. Gömbmoha van benne meg bambusz ami kiér a vízből teljesen (nitrát felszívás segítése végett). Az állatkereskedésben csak száraz táp volt neki való így azt kap most enni (sora bettagran nature).
2020. dec. 6. 19:10
 3/18 A kérdező kommentje:
A tápot tuti szereti, mert egész nap tudná enni.
2020. dec. 6. 19:12
 4/18 anonim válasza:
42%
a sziámi harcoshalaknak ha hiszed ha nem van személyiségük,őegyszeruen ilyen és ennyi
2020. dec. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Csak mindenkepp tudni szerettem volna más véleményét is hogy nem rontok e el valamit. :)
2020. dec. 6. 19:26
 6/18 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Nagyjából jól csinálod, viszont van pár kritikus pont.

25 liter elég karcsú, inkább 30-40 jobb lenne.

A növényzet sem sok, a betták szeretik a sok gazt, főleg a felszínt is takarókat (pl: békalencse, kagylótutaj, úszó májmoha stb). Illetve vízköztre rakhatsz még egyéb mohaféléket, kisebb anubias-, cryptocoryne/ echinodorus- stb féléket és hínárféléket meg hasonlókat (pl: argentín átokhínár, kocsánynélküli ambúlia, indiai vizicsillag, érdes tócsagaz stb) is rakhatsz.

A növényeknek világítás is kell, arról nem nagyon írtál.

A szűrő típusát/ márkáját is leírhatnád mert elég rossz az ha hetente hozza kell nyúlni.

Tápból a fő elesége fagyasztott vagy élő cucc legyen (pl: fekete és fehér szúnyoglárvák, artémia, cyclops, vizibolha stb). Száraz táp csak heti pár alkalommal kiegészítésnek. Heti 6 nap egyszer kapjon, heti 1 nap koplalónap.

2020. dec. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Elsősorban bővítsd a növényzeted, lehet az zavarja. Ha ez is rendben és minden más is stimmel akkor szerintem nincs baj, ő ilyen s kész.
2020. dec. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! Beszerzek még pár növényt hátha kicsit nyugodtabb lesz mert ha sokáig nézi az ember el lehet tőle szédüli. Világítás van. Kajának is utána nézek hol lehetne ilyeneket kapni.
2020. dec. 6. 19:30
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
Én is hiperaktív lennék ilyen kis helyre bezárva, ha korábban nem estem volna depresszióba.
2020. dec. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

a Bettáknak tervezett akváriumok 8 literesek


Egyáltalán nincs kicsi helyen köszi hogy itt voltál.

2020. dec. 6. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!