Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit Csináljak a cicámal?

Mit Csináljak a cicámal?

Figyelt kérdés
Most hoztam haza 3 hete a menhelyről és sajnos két óránál többet nem hagy aludni egyfolytában, randalirozik és mindent rongál, megeszik ami a közelébe kerül. Megnyugtatni nem tudom. Próbáltam már :játszani vele de rosszabb lesz. Simogatni nem lehet mert kényszer simogatták és csak idegesebb lesz tőle. Szépen szólni neki.. Kevésbé szépen. Valami tipp? Nem szeretném vissza vinni de már kezdek nagyon ki lenni tőle. Kérlek segítsetek!

2020. aug. 7. 10:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Leírom nálunk a rendszert, hátha segít.


1. Éjszaka külöm helyiségben vannak elzárva alommal, kajával, vízzel, fekhellyel és játékokkal. Úgy szoktattam őket, hogy 8-kor vacsora, akkor màr mindketten ordítanak az ajtóban, hogy mennének be.

Egész este meg se moccannak, néha levernek ezt-azt vagy hallom hogy labdáznak, de minket nem zavarnak.


2. Reggel kiengedem őket, akkor kapnak reggelit is. Home office-ban vagyok, így egész nap velem vannak.


Szerintem ha nem akarja akkor ne simogasd, ne erőltesd rá magad! Szokja a jelenléted, egy idő után magától fog odamenni, mert alapvetően társas lények, igénylik (legalábbis a legtöbb) a simogatást.


Ha ijesztgeted, akkor csak bevadul és stresszesebb lesz.


Mennyi idős egyébként?

2020. aug. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
65%
A korát nem tudom, de mi jó időben kirakjuk (már ha családi házban laksz) ne hagyd elő a kaját, mert ezek felugranak mindenhova.
2020. aug. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!