Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi halat tehetek egy 63...

Mennyi halat tehetek egy 63 literes akváriumba?

Figyelt kérdés

Sikerült jó pénzért szereznem egy szettet, ezek vannak benne:

63literes akvárium

2x16watt tetőbe épített ledes világítás 5500k és 12000k

650L/óra szűrő, szivaccsal

50watt fűtő

Szerintetek milyen halakat vehetnék bele? Max, 2 fajtára gondoltam, aminek lehetőleg azonos az élőhelye.

Milyen talajt és növényeket ajánlotok bele?

Köszi.



2020. dec. 9. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Benövényesített akváriumban szellőztetés nélkül egy db 5 cm-es halra 10-15 liter vizet kell számítani, mesterséges szellőztetésnél 5 litert.
2020. dec. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Ezen az oldalon megtudod nézni a halak helyigényét. [link]

Illetve több, hasznos infót is talált róluk.

2020. dec. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyban függ attól is, hogy mekkorák a halak, bár a 60 liter ennek komoly korlátot szab, úgyhogy max ilyen 4 centis (kifejlett korukban!) halakban gondolkoznék.

Alulra betennék vagy 6 aljzatlakót, melléjük egy 8 fős kis testű rajhal csapatot. De ne egyszerre, előbb járasd az akváriumot, utána az aljzatlakók, utána 1 hetes csúsztatással a többi.

2020. dec. 10. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Amanda lazac 8-10db meg 6db panda páncélosharcsa elférne ebben a szettben?

Feltöltöttem vízzel, a talaj durvább szemű homok lett (volt itthon, szűrőhomoknak van elnevezve) elöl kb. 5, hátul olyann7-8cm vastagon., Elindítottam a szűrést. Ma szeretnék venni bele növényeket, mit ajánlotok?

2020. dec. 10. 08:57
 5/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#4


“Amanda lazac 8-10db meg 6db panda páncélosharcsa elférne ebben a szettben?”


Szerintem ez abszolút reális, feltéve persze ha a szivacs elég ~60 literre akkor ez így működő társítás.


“Feltöltöttem vízzel, a talaj durvább szemű homok lett (volt itthon, szűrőhomoknak van elnevezve) elöl kb. 5, hátul olyann7-8cm vastagon”


Most pedig járatod mindennel együtt DE halak nélkül! kb 3-4 hétig, utána betelepíted az első fajt, ~1 hét múlva a másikat.

Mennyire durva szemcséjű? Vagy ezt a szemcsék méretére vagy felületére érted? Mert ha éles/ durva szemcsés akkor inkább kerülni kellene a talajlakókat, felsérti a bajszukat. Vagy lecseréled nem durva/ éles szemcsés homokra/ kavicsra. A lényeg ,hogy ne legyen színezett s szemcseméretre kb 0,5-3 mm körül legyen.


“Elindítottam a szűrést. Ma szeretnék venni bele növényeket, mit ajánlotok?”


Vegyesen gyors s lassú növésűeket illetve felszínt takaróakat. Pár kezdő faj ami jó lehet: békalencse, kagylótutaj; hínárfélék és hasonlók: érdes tócsagaz, argentín átokhínár, kocsánynélküli ambúlia, indiai vizicsillag, széleslevelű tóalma, rucaöröm, valiznéria stb; kisebb cryptocoryne és echinodorus félék; mohafélék: úszó májmoha, gömbmoha stb; kisebb anubias félék.


Ezeket is ajánlom:

[link] , [link] , [link] , [link]

2020. dec. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5 0.7-1.2mm szemcseátmérőjű, erre értettem, hogy durvább. Amúgy sima homoknak néz ki.

Ezeket kaptam: indiai vizicsillag, ambúlia, anubias nana, és tüskés hínár ,meg hm nevűt ajánlott még.

Azt mondta az eladó, hogy ezek literenként fél watt világítással bőven elvannak. Meg vettem hozzá tf planter és macro tápot, ezt már facebookos csoportban ajánlották.

Köszönöm a válaszokat!

2020. dec. 10. 16:20
 7/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#6


“0.7-1.2mm szemcseátmérőjű, erre értettem, hogy durvább.”


Az úgy teljesen jó.

Ne felejts el majd néha talajporszívózni sem.


“Ezeket kaptam: indiai vizicsillag, ambúlia, anubias nana, és tüskés hínár ,meg hm nevűt ajánlott még.”


Igen, ezek jók kezdésnek. Nem árt ha felszínen úszókat (békalencse, kagylótutaj, úszó májmoha stb) is beszerzel. Biztonságérzetet ad a halaknak. Ehez kapcsolódóan még hozzateszem ,hogy az is segít ha egy fekete hátteret raksz fel.


“Azt mondta az eladó, hogy ezek literenként fél watt világítással bőven elvannak.”


Ritkán mondanak jókat az eladók de ezuttal ráhibázott (vagy tényleg ért is hozza), 0,4-0,5 w/l (illetve lumenben 20-40 lm/l) az közepes fényerő, ezeknek jó lesz.


“Meg vettem hozzá tf planter és macro tápot, ezt már facebookos csoportban ajánlották.”


Ha már facebook csoport én ajánlom a “Növényes Akvaristák Közössége” és a “LowTech akvakertész közösség” csoportot. Ott majd segítenek belőni a tápozást.

2020. dec. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
N. Viktor es B. József youtube videói is jók, érdemes minden kezdőnek megnézni őket!
2020. dec. 11. 18:50
 9/9 A kérdező kommentje:

A vizicsillag, az ambúlia, hm és a tüskés hínár pár nap alatt szépen megnőtt. Az ambúlia elérte a vízfelszínt. Jó ez a tf táp.

Szép tiszta a víz, de idén még szerintem hal nélkül megy.

2020. dec. 16. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!