Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem úsznak rajban a...

Miért nem úsznak rajban a neonhalak?

Figyelt kérdés
Vettem 50 vörös neonhalat, de ezeknek eszük ágában sincs rajban úszni, mindegyik megy amerre lát, gyakorlatilag "szétterülnek" az akváriumban. Pedig egyben szebben mutatnának. Van mikor a növények közt gyakorlatilag egy helyben úsznak.

2020. dec. 11. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora aksi? Megfelelő a szűrés, levegőztetés? Szerintem csak most szokják az új helyet. Pár nap alatt szerintem "összegyűlnek".
2020. dec. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A raj mérete a veszélyérzettől függ. Mindig rajban vannak de nyugalomban a raj mérete sokszorosa az akvának ezért rendezetlen.
2020. dec. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
300 literes, fluval fx-4 külső szűrő megy, nincs levegőztető, úgy tudom elég, ha fodrozódik a felszín.
2020. dec. 11. 19:56
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem első nap nem voltak rajban. Felfedezték külön külön az akvát. Pár nap után jöttek mentek egybe.

Jó lesz az

2020. dec. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Nem gond ha nincs levegőztető ha fodrozódik a felszín, csak majd arra figyelj hogyha feljönnek a halacskák "tátogni", akkor a fodrozódás már nem elég. Egybegyűltek már? :)))

2020. dec. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Norbig ***** válasza:
100%
Általában ha stressz vagy veszèly helyzetbe kerülnek akkor verődnek csapatba,ha jól èrzik magukat akkor random hogy mikor hogy oszlanak el az akvában.
2020. dec. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Néha összeállnak rajba, inkább estefelé, de amúgy inkább szétterülnek az akváriumban.
2020. dec. 14. 13:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Kell melléjük valami nagyobb testű hal pl discos (nyilván ehez kicsi az akváriumod) és akkor rajoskodnak vagy ha úgy alakítod ki a gardscapet hogy van egy növényes 1/3 része az akváriumnak meg van 2/3 kiúszótér ami nyilván nekik stresszhelyzetet teremthet
2020. dec. 16. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!