Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Öves díszcsík(botia) tartásáva...

Öves díszcsík(botia) tartásával kapcsolatban mire kell figyelni? Esetleg aki tart ilyen halat tud segíteni?

Figyelt kérdés

Van egy 300 literes akváriumom,meg egy fluval fx4 szűrőt sikerült jó áron használtan venni, meg egy 4x39wattos armatúrát hozzá.(Milyen t5 csöveket vegyek bele?)

Milyen fajokkal társíthatom?

Milyen aljzat és növényzet javasolt?

Láttam egy ugyanekkora akváriumot a díszhalas kirakatában, ott stendhal hallal, sziámi ormányos márnával, meg fekete páncélosokkal volt társítva, az egész jól néz ki.

Mivel etessem őket?



2020. dec. 19. 19:48
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még az érdekelne, hogy aljzatnak jó a sima kvarchomok, vagy jobb lenne valami aktív/táptalaj?
2020. dec. 20. 20:02
 12/13 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%
A csíkok miatt jó a kvarchomok, és akkor növényeket is olyat válassz, ami nem túl igényes a talajra. Így nem fog kelleni az aktív talaj.
2020. dec. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Igen, sőt az ékfoltosokból nagyobb létszámú raj is mehetne és a gyöngygurámikat is inkább hármben tartsd 1hím 3 nőstény. Jó választás a pakisztáni csík, a homok talaj is megfelelő. Érdemes dús növényzetet telepíteni úszásra alkalmas zónákkal, a talajszintre mehetnek bújók, gyökerek is, a felszínre pedig úszó lebegő növények. Ha nagyobb gyökerű tápigényes növényeket is szeretnél használj ültetőtálakat az alján táptalajjal, v táprudakkal, esetleg hegyi láptőzeggel ill tőzegtablettákkal. Ebben az akváriumba a vitorlások is jól érezhették magukat én is nagyon kedveltem az enyéimet anno.
2020. dec. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!