Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit ajánlotok még hozzájuk?...

Mit ajánlotok még hozzájuk? (54L-es akvárium)

Figyelt kérdés
2 Betta, 2 Vitorlás, 2 Xifó, 2 Gurámi, 2 Placo-hoz?
2010. aug. 12. 22:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia!Ugyan nem erre irányul a kérdés, de azért felhívnám a figyelmedet hogy ez így, ekkora akváriumba nem a leg szerencsésebb hal összeállítás. 100liter alatt vitorlást nem tartunk. Gurámibol a legtöbb fajta igényli az ennél nagyobb akváriumot. Pleccobol Elég lenne 1 darab is mert nagyra megnő. 1 még egy 100literesbe is elég lenne szerintem de ez más dolog. a 2xiphoval és a 2 bettával nincs gond. azok mellé kistestü csapathalakat vehettél volna. De így, én ezek mellé a halak mellé nem tanácsolnék többet.
2010. aug. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

az enyémbe még van 2 Guppi is ezeken kívül és 2 Stend-hal is...nagyon szépek mind

de nagyon sok ilyen fajta hal van még...nézegess a halkereskedésben ilyen fajta méretű halakat csak sügért nehogy vegyél az megöli mindet:D:D:D

2010. aug. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Harrr ***** válasza:
Én 54 liter vizet a ajánlanék, anélkül megfulladnak.
2010. aug. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Eddig semmi gond nem volt velük...nem értem az első válaszoló pesszimizmusát...:/
2010. aug. 12. 23:08
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
Majd megérted kedves kérdező, ha kilóg a plekók farka az akváriumból.Jobban tennéd, ha az első válaszadóra hallgatnál. [link]
2010. aug. 13. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kisebb halakat kéne tartanod egy 54esben. A xifó rendben van. A vitorlások meg a gurámi szerintem menjen a levesbe. A vitorlás alapból hülyén néz ki kis akváriumban meg még hülyébben. Én a bettákat se tenném be közéjük.


Első válaszolót idézem: "a 2xiphoval és a 2 bettával nincs gond. azok mellé kistestü csapathalakat vehettél volna."

Én a helyében nem vennék betták mellé kistestű halakat, mert hamar elfogynak azok a kistestű halak.

2010. aug. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. Köszönöm az utolsó két válaszolónak a megerősítést:) Utolsó válaszoilónak a válasz: Én is tartottam bettákat együtt neonokkal razbórákkal. Semmi gond nem volt. Egy halat sem öltek meg. Persze vannak agresszívabb betták is amik megtámadhatják a kisebbeket de nem jellemző. Inkább az jellemző hogy a nőstények a nősténeket és a hímeket és a hím a nőstényeket is megtépi. Nálam ez volt. Bettákat nem tartok mostmár együtt. de ha szerencsésen kiválasztotta a békés bettákat a kérdező, miért ne...

Kérdező:Nem nagyképüsködni akarok, de ez nem pesszimizmus hanem hozzáértés. A kezdők lehet hogy nem ismerik az 1cm-re 1 liter víz kell azaz 5cm halnak elvileg 5liter víz kell. Ez a számítás nem mindig igaz természetesen. A másik, hogy lehet hogy nem ismered igazán a halak igényeit. A vitorlásrol köztudott hogy 100liter akatt nem tartunk vitorlást. És lehet hogy még nincs gond. Egyenlőre kicsik. EGYENLŐRE. A másik, hogy ha még tovább zsúfolod az akváriumot ugyan ugy nem lesz jó vége. Nem is értem mért kérdeztél, ha nem fogadod el csak azt a választ ami számodra kedvező;Azaz, zsúffolhatod tovább az akváriumot egyép halfajokkal. Ajánlom figyelmedbe a www.diszhal.info oldalt. itt a halak igényeit is megtalálod, és a minimum ajánlott akváriumméretet is. Üdv.

2010. aug. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Pleco, vitorlás el... vagy nagyobb akvárium...

Utána jöhet egy csapat páncélosharcsa, törpe szívóharcsa, razbóra.

A betta 90%-ban békés a többi hallal.

2010. aug. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kzs ***** válasza:

TELJESEN IGAZA VAN az első válaszadónak!

Csak ismételni tudnám én is, amit írt.

Fogadd meg a tanácsát, mert átkozottul igaza van!

Ami pedig a Bettát illeti: a hímet csak a saját fajtársai érdeklik: nyugodtan tartható neonhallal (én egy gyönyörű fátyolúszós hímet vettem, és ez a hal békésen úszkált neonhalak között: rájuk se hederített).

----------

Stendhal-hal: viszonylag nagyra nő, és ahogy korosodik, egyre agresszívabb lesz (még a fajtársaival is rosz viszonya lesz). Éppen ezért sügérek mellé szokták tenni, guppihoz semmiképp!

2010. aug. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!