Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 120 centis akváriumhoz...

Egy 120 centis akváriumhoz milyen világítást ajánlotok? 3db 60centis 18wattos megfelel? Pl 2 akvárium, és 1 növényes mondjuk. Többi lent

Figyelt kérdés
néztem osram biolux,fluora, sylvania aquastar és grolux fénycsöveket. melyikek ideálisak?
2011. jan. 17. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
A 3 sok, zöld algás lesz a víz. 2 elég, egy növényes, magas kelvines (8-10ezer) és egy sima, 6500 körüli daylight cső megfelel. Én osram vagy tungsram csöveket vennék, de inkább az utóbbi. Jó még a Sera Flora is.
2011. jan. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Jah nem Sera Flora, az sügérkaja :D jó hülye vagyok én is... :D szóval az a lényeg, hogy a növényeknek magas kelvinszámú csövek ajánlottak, így tudnak a legjobban fotoszintetizálni. De 3at semmiképp ne tegyél, mert zöld alga fog képződni a sok fénytől.
2011. jan. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:

Növényesnek kevés ennyi cső, és 3x60 centi csővel sehogy se tudnád megoldani az egyenletes fényt. Ha növényest szeretnél, akkor minimum 0,70 w/liter fényre van szükséged, de az optimális mennyiség 1 w/l körül van.

Mindegyik általad felsorolt márkának van jó növényes csöve, ezek alkalmasak a célra egy napfényes csővel kombinálva. A színhőmérséklettel ne foglalkozz, nem hasznos információ az akvarisztikai fénycsövek alkalmasságának megítélésében. Én 3000K-s hagen flora glo-t használok, és nagyon elégedett vagyok, de a 8500K-s grolux alatt is látni gyönyörű növényest.

2011. jan. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
annyira nem lesz növényes, mostaniban is sima daylight van, és ezek mennek át belőle, meg pár anibuas lesz még
2011. jan. 17. 17:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Az anubias az akkor is megmarad ha nincs semmilyen lámpád, én próbáltam egyszer fél évig volt egy akváriumomban lámpa nélkül és még mindig nem döglött meg :)
2011. jan. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
120as az akvárium, úgy néz ki lesz egy 90 cm-es grolux, és egy sima daylight. így megfelelő lenne?
2011. jan. 21. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!