Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csigaevő hal (Botia Macracanth...

Csigaevő hal (Botia Macracantha) társítható-e?

Figyelt kérdés
Mollykkal, neonhallal, már felnőtt csigaevő csigával, sziámi harcossal?

2020. dec. 30. 16:14
 1/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Az öves díszcsík (“csigaevő hal”, de ez elég sok botiára ráillene) egy 30+ centire megnövő, hosszú évtizedekig élő rajhal. Ezekben kb tavi aranyhal-koi ponty kategória. 500 litertől, de inkább 1.000-től érdemes vele gondolkodni, minimum 6-8 hallal. Mivel nagyra nő ezért az olyan apróságokat mint a neonhal el lehet felejteni mert megeszi. A felnőtt helena csigát is lehet megenné, elvégre az is kb 2 centi, még az 5 centis almacsigát is szívesen majszolja. Mivel ilyen nagy akvárium kell neki ezért bettával sem ajánlom, sehogy sem férnek össze. Bettának inkább alacsony s lassú vízmozgású hely kell, max pár kicsi békés melegkedvelő hallal, ennek gyakorlatilag ellentéte ez a botia. Mollyval még esetleg de én inkább valami nagyobb (akár 8-10-15 centinél is nagyobb) vízközt illetve vízfelszín közelében úszó békésebb hallal társítanám ami szintén kedveli ha nem pang a víz. Nem tudom, talán valamilyen szivárványhallal/ kalászhallal.


Mindenek előtt:

[link] , [link] , [link] , [link]

2020. dec. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, már fejvesztve menekülök minden ilyen csigairtós ötlet felé ugyanis az Istenért sem tudom eltüntetni a több 1000 kis csigát.. Valamivel behurcolhattam, hiaba a csigacsapda, egyszerűen nem éri meg mert nem fog meg annyi csigát amennyit kellene és rakatszámra veszem a kaját bele. A helenaim nem gyoznek ennyit megenni, a gyogyszeres kezelestől meg óckodom, tartok tőle, hogy baja lesz a kishalaknak vagy a helenaknak.. Kb 1 hónapja 100%-os takarítást csináltam, a köveket, tereptárgyakat kifőztem, növényeket amennyire tudtam letakarítottam. Egy darabig jo is volt aztán már most megint mindem telis-tele van velük és megőrülök tőlük..
2020. dec. 30. 17:00
 3/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Hát, ha az akváriumod van legalább 100 literes vagy nagyobb akkor s egyéb paramétereiben is megfelel akkor esetleg megnézheted a törpe díszcsíkot is: [link]

Vagy más kistestű csíkot.


Viszont ez nem oldja meg a csiga gondot. Azok a csigák valamin elszaporodnak. Lehet az bomló növényzet, túl sok halkaja stb, a lényeg ,hogy valamit esznek s sokat. Próbáld ki ,hogy csak 2-3 naponta etetsz egy keveset (ne félj, a halaknak nem lesz baja), ha fonnyadó, elhalt levelet látsz azt kiszeded s azalatt kiszedegeted a csigákat. Tehát szüntess meg minden lehetséges kajaforrást s folyamatosan ritkítsd őket. Alapból nem károsak, de igen kellemetlenek s leterhelik a vizet ha sokan vannak. Nem tudom mennyi helenád van de nem árt ha van legalább 5-6.


Egyébként kicsit off de a fő kérdésben felsorolt halak egy akváriumban vannak? Mert nem tarthatóak együtt, nagyvonalakban:

Molly: melegkedvelő (kb 26 fok környéke) elevenszülő. Min. 4-5 kell belőle s jobb ha csak hímek (vegyes csapatnál 1 hímre 2-3 nőstény jusson) s túl nagy s aktív a bettákhoz. Kb 100 litertől tartható.


Betta: kimondottan melegkedvelő (27-28 fok), agresszív territoriális hal. Nem bírja az áramlást, az álló-pangó vizet szereti s társaságnak max kisebb, békés fajokat tűr meg, azokat is kb 80-100 litertől.


Neon: hűvösebb (22-24 fok) vizet szereti, nem jó neki a pangó víz s rajhal, legalább 8-10 hal kell. Kb 80 litertől tartható, igényli a minimum 80 cm hosszú úszóteret.

2020. dec. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Skid05 ***** válasza:
100%

Ha egy hónapja volt fullos „takarítás” akkor ott inkább a kiváltó okot kéne megtalálni elsősorban, merthogy a csigák akkor szaporodnak ennyire ha adott a tápanyag, ami lehet bomló növényzet, túletetés (túl nagy fauna, vagy normál fauna de túletetve), durva szemcséjű aljzat a közte bomló kajával.

„hiaba a csigacsapda… rakatszámra veszem a kaját bele.” kávés pohár. bele egy szelet mikróban előfőzött uborka/répa szelet… este berak, reggel kivesz. 50esevél redukálhatod az állományt / nap. De a kiváltó okot, mint írtam át kell gondolni.

2020. dec. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

Nálam 280 literben ~10 év alatt nőtt meg 9-10 centisre.

Nagyon játékos, előszeretettel bosszantotta az ancikat és a vitorlásokat, meg fogócskázott a kis harcsákkal.

Soha nem bántott senkit, vörös neonokkal és amano garnélákkal volt együtt.

Csigát enni se láttam soha.

2020. dec. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatom egyezik azzal amit a kollégák elmondtak: túletetés, vagy egyébb pl. Növényo bomlástermékek vannak a vízben. Ugyanis csak annyi csiga lesz, amennyit a bomlástermékek képesek jóllakatni. Ugyanakkor ha pár kósza példányt látsz, az nem gond.
2020. dec. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!