Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől halnak meg a halaim?Kezd...

Mitől halnak meg a halaim?Kezdö akvarisztikus vagyok,60literes az akvárium.Kikértük a kisállatboltban a tanácsokat,kitakarítottuk,vettünk szumátrai márnákat(kezdöknek),de vmi nem stimmel,már a 3.hal halt meg.Van szűrő,levegőztetö,fütö.

Figyelt kérdés

2021. jan. 1. 09:48
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Oki,köszi!!!az algaevőt is bántjàk??meg a harcsácskákat??
2021. jan. 1. 20:30
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyeneket, hogy mi lesz a márnákkal, nem lehet "patikamérlegen kimérni".

Nincs 2 egyforma akvárium, és nincs pontos recept.

A kockázatok mértékét lehet mérlegelni, csökkenteni, bevállalni, nyilván minél kisebb és kevesebb kockázati tényező van egy rendszerben , annál könnyebb lesz hosszútávon egészségesen fenntartani.

Ez, hogy kevés egyedszámú rajhalat tartasz méretükhöz képest kis akváriumban, viszonylag nagy kockázat.

Ivarérés után halálra kergetik egymást, mert túl kevés egyedre koncentrálódik a figyelem. A stressztől leáll az immunrendszerük, utat adva az összes kórokozónak, ami egyébként természetes módon jelen van, de egészséges immunrendszer számára kezelhető mértékben.

Jön a darakór, a halpehész, uszonyrothadás, stb...

Ez mondjuk egy aránylag reális forgatókönyv.

2021. jan. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Nem biztos, de megtörténhet.
2021. jan. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Oki,köszi..visszaviszem őket... :p(
2021. jan. 1. 20:48
 25/28 A kérdező kommentje:
A harcsákat meg az algaevőket megtarthatom?Be lehet az akváriumot úgy is telepíteni,hogy ők benne vannak?Vagy cssk üresen?az algaevők 6 évesek,már 2 gazdájukat túlélték...
2021. jan. 1. 21:03
 26/28 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#25


“A harcsákat meg az algaevőket megtarthatom?”


Erre addig nem lehet válaszolni míg nem tudjuk ,hogy pontosan milyen harcsák/ algaevők.


“Be lehet az akváriumot úgy is telepíteni,hogy ők benne vannak?”


Végül is maradhatnak (amennyiben kiderül ,hogy micsodák s elég-e nekik a hely). Mármint van rá módszer ,hogy egy feltöltött akváriumba talajt rakj*. Utána jöhet a világításcsere s ha a szűrő sem jó akkor azt is. Menet közben pedig a növénytömeg növelése.


*Egy petpalackba vagy zacskóba rakod a már megmosott/előkészített talajt. Utána befogod a palack/ zacskó száját és a szájával lefele az akva fenekének teszed. Ott kicsit kiengeded a száját ,hogy kezdjen a talaj kifolyni az akva aljára s pár centire felemeled (ne túl magasra). Ekkor mikörben kifolyik a palackból/ zacskóból a talaj a víz mégegyszer átmossa így a poros víz a palackban/zacskóban marad. Nagyjából ennyi a művelet. Bíró Józsefnek (B. Joci volt a YouTube csatornájának a neve régebben) van erről is videója (asszem ez az): [link]

2021. jan. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Oké,köszi szépen a tanácsokat!Azért azért kicsit el vagyok képedve,hogy miért ajánlották a márnákat...Na,mindegy,jól átvertek...ez van..A harcsákat ki tudom deríteni,hogy milyenek,ha visszamegyek a boltba.Az algaevőket bizti nem,kb.4-5cmesek 6 évesek és szürkés a színük.
2021. jan. 1. 23:58
 28/28 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#27


“Azért azért kicsit el vagyok képedve,hogy miért ajánlották a márnákat...”


Azért a 60 literbe sumi még nem éppen a legrosszabb. Mármint ez sem jó de látod nekem annó mit mivel mekkora helyre ajánlottak, szerintem az még rosszabb volt mint most a tiéd (persze attól ,hogy van rosszabb még nálad nem lesz jó :/). Én is (és sokan mások is) azt hittem ,hogy az ilyen helyeken értenek hozza... Hát sajnos az átlag boltok nagyjában nem. Vannak kivételek, de nem ők vannak többségben az biztos.

2021. jan. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!