Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez így mûködne?

Ez így mûködne?

Figyelt kérdés

Egy 50 literes akváriumban, amelyik 22°C-os tarthatóak együtt a következôk?

10 db Zöldsávos Törbeazbóra, vagy 10 db Törperazbóra, vagy 8db Gyöngydánió rajhalként.

4db Törpe szívóharcsa, vagy 4db Panda páncélosharcsa, talajlakóként.

4db Pagodacsiga, vagy 8db Maláj tornyoscsiga, szintén talajlakóként.

És 4db Rejtélyes Almacsiga.


2021. jan. 1. 17:09
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
31%
igen
2021. jan. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%

Trópusi halakhoz határozottan kevés ez a hőmérséklet.

Az állatok mennyisége a szűréstől függ, amiről semmit nem írtál.

2021. jan. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Greenaquán és díszhal.info-n nézegettem a halakat és úgy néztem, hogy ezeknek a fajtáknak megfelel a 22°C, persze nem tudom, hogy ez gyakorlatban mennyire mûködne.

A szûrést még nem tudom, de, ha valaki leírná, hogy ehhez a felépítéshez milyen szûrô kéne, annak örülnék :D, persze, ha egyáltalán mûködôképes ez a felépítés.

2021. jan. 1. 17:57
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Áh, ezeknek befagy a segge 22°C-on.


Azt nem értem, hogy a 22°C-ot hogy sikerült összehoznod. Egy 50 literes akváriumba való automata fűtőért, sem fenntartásáért nem kell eladni a fél vesédet. Ráadásul a fűtés STABIL hőmérsékletet jelent. Egy kisebb méretű akvárium sokkal jobban ki van téve a külső hőmérséklet változásának, mint egy néhány száz literes.


Engem nemcsak a szűrés érdekelne, hanem minden tervezett berendezés: aljzat, háttér, tervezett növények fajtája, mennyisége és hogy milyen víz jön a csapból (KH, GH, pH). Ezeknek a mikrohalaknak elég specifikus igényei vannak.


És hogy haladni is tudjon a kérdező, leírom mit vétóznék meg belőlük:


A 8 db maláj tornyos csigából 88 lesz, mire kettőt pislogsz. 888 mire hármat.

A rejtélyes almacsiga a maga 6 cm átmérőjével túl nagy, túl sok és túl sokat piszkít.

A pagoda csigát nem ismerem.

Kisebbeket nézz: süncsiga, zebracsiga, hagymacsiga stb.


A 4 db törpe szívóharcsára a kollégák rá fogják mondani az áment (eddig mindig rámondták) A gyakorlatban viszont ugyanolyan rajhalak, mint pl. a neonhal és ha egyszer megindulnak, ugyanannyi helyigénnyel. 50 literben kopogni fog a fejük az üvegen. https://www.youtube.com/watch?v=yGFTzO86bdQ


A panda páncélosharcsa ugyan még a kisebb Corydorasok közé tartozik, de ugyanúgy 6+ fős bandát igényel. És az 5 cm hosszával én szintén nem raknám 50 literesbe, de a többieknek, ha jól emlékszem nem szokott ilyen fenntartása lenni.

2021. jan. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Meg még esetleg valami hasznos tippet is elfogadok. :D

Úgy olvastam, hogy hetente kell cserélni a víz 15℅-át, megfelelô táp kell a halaknak és kell ritkítgatni a növényeket, ha túlszaporodnak.

Ezeken kívül kéne még tudjak valamit?

2021. jan. 1. 17:59
 6/24 A kérdező kommentje:

A csapvízrôl csak annyit tudok, hogy nagyon enyhén savas (szerintem olyan 6.5 a ph-ja, de nem tudom biztosan), és elég lágy víz, viszont magas az arzén tartalma, nem tudom, hogy ez káros-e a halakra nézve.

Akkor esetleg valami más javaslat talajlakónak? :D Garnélák?


Visszatérve a hômérsékletre itt vannak a linkek, ahonnan tájékozódtam.


[link] (20-28°C)



[link] (20-28°C)


[link] (20-26°C)


[link] (22-25°C)


[link] (22-26°C)

2021. jan. 1. 18:09
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Szűrőből sokféle van, minimum egy ilyesmi kaliber biztos, hogy kell vízforgatásban és térfogatban:

[link]


Részleges vízcseréből reálisabb a heti 25-30 %, de ilyen kis méretben, főleg az elején, jobban jársz ha megosztod, heti 2x15%-ra.

A halaknak elsősorban nem táp kell , hanem természetes táplálék.

Állati eredetűből fagyasztott planktonikusak, növényi eredetűből főtt, forrázott zöldségek, zöldségpürék. Tápból csak heti 1-2 alkalommal, és akkor csak minőségi, vitaminozott tápok. Én tápból csak sera-t adok, ezen kívül 1-2 értelmes márka van.

Hogy a növények mennyire szaporodnak túl, az több dolog függvénye, alapvetően egyébként nem olyan egyszerű komolyabb szinten növényezni.

Először is mivel világítasz?

Milyen fényforrás, hány watt, hány lumen, milyen színhőmérséklet...

Ezek alapján lehet összeválogatni, milyen növényfajták maradnak meg adott fényerő mellett.

Ha alacsony fényerőd van, akkor jóval kevesebb olyan növényt tudsz tartani, ami gyorsan nő.

2021. jan. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem a legoptimálisabb, de ablakra nézô helyen van, ott van rá hely, úgyhogy külön világitás nem hiszem, hogy kellene, amúgyis a villanykörte alatt van és az elég gyakran ég.
2021. jan. 1. 19:03
 9/24 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

#8 de. Kellene...

Az alapok nagyon hiányosak, de ha még nincsenek állatok, akkor nincs minden veszve.

Egyelőre hagyd lógva a haltémát, kezdd el olvasni az akvaguru.hu-n a kezdőknek szóló cikkeket, elejétől a végéig és vissza, 3-4x. Utána folytasd azzal, hogy kiválasztod a halakat, majd gondold át, hogy tudod-e teljesíteni a tartásukhoz szükséges feltételeket, ha nem, akkor engedd el, válassz másik fajt, és így tovább...

A fennt felsorolt állatoknak (legyen mondjuk Galaxy, oto, pagoda csiga) kristálytiszta, oxigéndús, lágyított, 25 fokos vízre, dús növényzetre, finomszemcsés talajra van szüksége.

Bika szűrő, fűtő és világítás nélkül ne is álmodozz ezekről a fajokról.

Tehát tanulni, tanulni, tanulni, ...feltörni a malacperselyt, ...és elkötelezni magad amellett, hogy a halaidnak nem a minimumot, hanem a lehető legjobbat biztosítod.

2021. jan. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az ablaktól kb 2m távolságra max az alga fog nőni és a délután gyakran felkapcsolt mennyezetvilágítástól sem várhatsz mást még aktív kémiai szűrés mellett sem. Meg kell világítani az akváriumot rendesen ahhoz, hogy dús növényzeted legyen és ne lepjen el mindent az alga, bár ezek jó vízszűrők de látványosnak csak kevés fajtája mondható. Én is szorgalmaznám a min 24 fokos vizet és a harcsákból valóban több kellene de már így is erősen határeset az 50-liter, ami gyakorlatilag alig 40. Törpe páncélosharcsa (pigmaeus) raj való ide. A csigák nem nagyon fogják szeretni a lágy enyhén savanyú tőzeges vizet de a többiek annál jobban. Én nem tennék ide csigát. Azzal az arzéntartalommal kezdeni kell valamit és nem csak a halak miatt, nektek sem tesz jót még akkor sem ha megengedett mértékben van jelen az ivóvizetekben. Kell venni egy aktívszenet és KDF-et ( réz-cink ötvözet) is tartalmazó vízszűrőt, v betétet.
2021. jan. 2. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!