Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány literes az akváriumom? A...

Hány literes az akváriumom? A méret 55x34cm. Olvastam, a beindításhoz lehet vmilyen ökobaktériumot venni.Hol tudok ilyet beszerezni és mennyi kell belőle?

Figyelt kérdés

2021. jan. 7. 10:00
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom,hogy miért kaptam a "leoltást",igen olvasok,de mivel éppen az édesanyám temetését intézem akitől az akváriumot "örököltem"és a kiskereskedésbe is "átvertek",gondoltam itt megkérdezhetek pár profit.
2021. jan. 26. 07:08
 12/17 Tevenyereggyarto ***** válasza:

35 centi magassággal nekem ~65 liter jött ki. Az feltöltve-berendezve kb 50 liter víz tehát tudsz olyan fajokat tartani (max 1-2 fajban gondolkodj) aminek elég egy 50-60 literes akva.

A “leoltást” ha lehet így mondani nem véletlenül kapod de ne vedd támadásnak, a te és halaid érdekében van. Azt meg mi nem tudhatjuk ,hogy épp hogyan örökölted az akvát mert csak annyit tudunk rólad amit a kérdésben leírsz. Bocsánat ha bármit támadásnak vettél, részvétem.

2021. jan. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :( igyekszem,de szerintem minden kezdet nehéz...

Biztosan belejövök,mert szeretném csinálni!

Na,szóval,már podztoltam,hogy a kereskedésben szumikat adtak meg vmilyen lazacot.6db.Van 2 örökölt 6 éves anci(még anyué volt)és 2 kis törpeharcsát is vettem.

Írták a srácok,hogy a márnákat vigyem vissza.

Most lenne lehetőségem egy cserére,a márnákat meg a lazacokat adnám és adnának mollit meg guppit.

Az már jobb csapat??És kishalakat nem tervezek!Gondolom a fiú jobb választás.

Vélemény?

2021. jan. 26. 14:33
 14/17 anonim ***** válasza:

Az mollinak meg az ancinak is igazából kellene a 100L, ráadásul ha jól tudom az anci lágyvizes, a molli meg szereti a kemény vizet.

Egy hím guppi csapatot tennék a helyedbe 6-8darabot, meg valami kisebb testű páncélos harcsát (a pandaharcsa elvan csapvízben is), belölük is min 5-öt, és igazából ide nagyon mást nem kéne tenni.

2021. jan. 27. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Rendben!Köszönöm!
2021. jan. 27. 05:41
 16/17 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Igen, ez így jó ahogy a 14- es írja. Annyi apróságot fűznék hozza ,hogy a panda harcsából inkább 6 legyen mint 5, 6-8 hím guppi mellé jó szűréssel simán elférnek (mert ugye mint kiderült az akva kb 65 literes, nem 48, utóbbi esetben én csak guppikat tartanék).
2021. jan. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Agyagpala kell bele. Csak úgy érzéssel. Nem sok.
2022. júl. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!