Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen akvárium méret alatt...

Milyen akvárium méret alatt mondható el hogy azt a méretet semmiképpen sem szabad megvenni?

Figyelt kérdés
2020. szept. 7. 02:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
1 literest is megvehetsz, az más kérdés mire használod, mert halnak ez még nem alkalmas, de dekorációnak jó. Gerincteleneknek pl csigák megfelel 5-10 liter körüli is.
2020. szept. 7. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
54 liter alatt csak karanténnak vagy garnéláknak érdemes akváruimot venni. (A tenyésztésről most ne beszéljünk.)
2020. szept. 7. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
30l alatt tiltja a törvény a gerinces állatok tartását. Ha halról van szó, ebbe max. egy betta fér meg, de neki sem lesz túl kényelmes, szerintem neki is min. 50l.
2020. szept. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Akkor az amit regen lattam hogy egy 10*10*10 centis "dobozban" volt a betta hím, ma mar tilos?
2020. szept. 7. 08:38
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Azok az üzletben vannak úgy tárolva, nem ott láttad? Sajnos szerencsétlen abban él míg meg nem veszik, a vevő meg látja milyen kis helyen van és ő is úgy tartja majd. Akkor is biztos tilos volt, most is tilos, de még mindig úgy tartják szerencsétleneket a boltokban. A legtöbb kisállatboltost sajnos nem érdekli az állat jólléte, csak az érdekli őket hogy minél hamarabb adjanak el mindent, mindegy nekik hogy befőttes üvegbe kerülnek majd a halak, gyufásdobozba a hörcsögök, vagy az is lehet hogy nagyon tudatlanok. Ezért soha ne kérj tanácsot a boltostól az állatokról. Én is mikor kisállat boltban jártam, jött egy házaspár egy kisgyerekkel ha jól emlékszem és gömbaksiba tartható halálról érdeklődtek. A boltos azt mondta hogy betta és aranyhal tartható benne, amikor a gömbakvárium már be van tiltva ha jól tudom, szerencsétlen aranyhalnak pedig 200+literes akváriumban van szüksége, társakkal, növényekkel, szűrővel, levegőztetővel, stb stb, ilyen jó körülményeket képtelen biztosítani egy 2 literes üveggömb, amibe megbolondulnak, megfulladnak, pár hónapnál tovább nem húzzák, amikor az aranyhal akár 25cm-re is megnőhet ha kerti tóban van, és akár 15 évet is élhet ha jól tudom. Az én halacskáim kerti tóban vannak, nagyon régről megvannak és szép nagyra nőttek. Igaz hogy a bettának nincs szüksége ekkora akváriumba, de neki is 40 a minimum minimorum+szűrő, levegőztető nem kell mert feljön a levegőhöz és úgy lélegzik, azt hiszem a labirintkopoltyúsoknak hívják ezeket a halakat. Ha a göbmaksi 40 liter lenne, akkor sem lenne jó a formája miatt meg azért mert egy szűrőt sem lehet normálisan feltenni. Bocs hogy ilyen sokat írtam, megpróbáltam megmagyarázni mindent, nehogy téged is átverjenek a boltosok.
2020. szept. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Gömbaksiban tartható halakról*
2020. szept. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hosszu választ. Ezek szerint a Zsilinszky hagyomány eltűnt?
2020. szept. 7. 10:10
 8/20 anonim ***** válasza:
Milyen Zsilinszky hagyományra gondolsz?
2020. szept. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
O azt hangoztatta hogy neki nem az az uzlet ha megveszi a halat a vevo s par het utan elpusztul nala hanem az ha utana evekig hozza jar halkajaert...
2020. szept. 7. 10:49
 10/20 A kérdező kommentje:
2020. szept. 7. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!