Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gold gourami és sziami harcos...

Gold gourami és sziami harcos lehetnek egy akváriumban?

Figyelt kérdés
kb 3 honapja vettem 2 "gold gouramit" kisallatboltban (bar nekem inkabb marvany guraminak tunnek) es az elado azt mondta valoszinu nosteny es him bar ezt nem tudja 100%-osan megallapitani. Na elhoztam es igy, hogy nottek, ivarerettek lettek latszik, mindketto fiu es az erosebbik folyton bantja a kisebbiket ezert el kellene kulonitenem. 4 akvariumom uzemel jelenleg, egy csak sugeres, egy vegyes amiben jelenleg a guramik vannak, egy kis halas-garnelas es egy 60 literes amiben csak egy harcos van. A sugeres kizarva, a garnelasba nem merem tenni nehogy megegye a garnikat, a jelenlegi helyen nem maradhat ezert csak a harcos akvariuma maradt. Tehetem oket egybe problema nelkul? Kesobb ha veszek ket lanyt akkor vissza tehetem a regi akvariumba problema nelkul?

2021. jan. 12. 14:02
1 2
 1/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Tehát ha jól értem akkor 2 kék gurámi (annak egy arany vagy márvány színváltozatai) hímed van. Hát szerintem semmiképp se rakd össze a bettával, 60 literbe pláne ne. Még az eredeti akvárium is kérdéses, attól függ ,hogy mekkora s még mi van benne. Jobb lenne ha elajándékoznád s egy akváriumban csak egy hím lenne, max 2-3 nősténnyel.

Addig is amíg valakinek lepasszolod vagy hálóval, üveglappal vagy bármivel elkülöníted vagy átrakod a sügéresbe, de ez megint attól függ ,hogy ott milyenek a vízértékek s a sügérek mennyire fogadnák agresszívan. De valszeg’ az tényleg kizárva, szóval ha eléggé növényesített a garnélás akkor oda rakd. Persze fog enni belőlük, de talán nem eszi meg mind.

2021. jan. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tehat a bettas akva kizarva.. Bantanak egymast?
2021. jan. 12. 15:23
 3/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Simán bántanák, mindkettő territoriális hal, plusz az az akva fele akkora mint amekkora a guráminak kellene szóval az ő részérül plusz stressz a szűk hely miatt. A bettának szintén nagy stressz egy ilyen idegen hal.

Leginkább a garnélás maradt, kérdés az mekkora.

A vegyesben nem opció hálóval vagy valamivel elszeparálni?

2021. jan. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Barmennyire is rosszul esett az egyiket odaadtam nagybatyjamnak a kisebbiket mert sehova nem illet be szegenykem.. De amint sikerul 2-3 lanyt szereznem ujra visszajon hozzam

Koszonom a segitseget!

2021. jan. 12. 19:56
 5/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Nem hiszem ,hogy a helyzet nagyon javulna attól ,hogy nőstények is lesznek, sőt talán még rosszabb lesz. Fontosabb ,hogy hány literes az akva? Alapjáraton egy párnak vagy háremnek 100 liter vagy afölötti hely kell. Kettőnek (vagy csak simán 2 hímnek) szerintem simán kell 250-300 liter s sok-sok növényzet meg egyéb búvóhely, nem tudom, nem kísérleteztem ezzel.

De az lenne a legbiztosabb ha egy akvában csak egy hím lenne.

2021. jan. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
450 liter az akvarium a guramikon kivul 10 molly van benne, 5 panceloshal es 10 anci
2021. jan. 12. 22:17
 7/12 A kérdező kommentje:
De nem kockaztatnam a jolletuket.. Inkabb majd ha megjon a 120 literes akkor abba koltozik egyedul a masik gurami.
2021. jan. 12. 22:19
 8/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
Dúsan növényesített 450 literben 2 hím 4-5 nőstény valószínűleg működne de ide már kifejlett, v a serdülő kor végén járó nőstényeket kérj, azokat feltételezhetően már felismeri az eladó. Nálam 300-literben voltak így gurámik de azok együtt nőttek fel, sajnos van esély rá, hogy az egyszer már terrorizált hímet ekkora helyen a nőstények ellenére is tovább bántaná. Ha van lehetőség külön tenni mint ahogy írod, akkor azért én próbálkoznék vele.
2021. jan. 13. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mindenkeppen.. Nem kockaztatok inkabb kulon szedem oket
2021. jan. 13. 10:59
 10/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Egyébként nem volt kérdés de ha az az 5 “páncéloshal” valamilyen páncélosharcsa (corydoras) akkor én bővíteném őket, szerintem belőlük is mehet 8-10 vagy több, attól függ.
2021. jan. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!