Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gold gourami és sziami harcos...

Gold gourami és sziami harcos lehetnek egy akváriumban?

Figyelt kérdés
kb 3 honapja vettem 2 "gold gouramit" kisallatboltban (bar nekem inkabb marvany guraminak tunnek) es az elado azt mondta valoszinu nosteny es him bar ezt nem tudja 100%-osan megallapitani. Na elhoztam es igy, hogy nottek, ivarerettek lettek latszik, mindketto fiu es az erosebbik folyton bantja a kisebbiket ezert el kellene kulonitenem. 4 akvariumom uzemel jelenleg, egy csak sugeres, egy vegyes amiben jelenleg a guramik vannak, egy kis halas-garnelas es egy 60 literes amiben csak egy harcos van. A sugeres kizarva, a garnelasba nem merem tenni nehogy megegye a garnikat, a jelenlegi helyen nem maradhat ezert csak a harcos akvariuma maradt. Tehetem oket egybe problema nelkul? Kesobb ha veszek ket lanyt akkor vissza tehetem a regi akvariumba problema nelkul?

2021. jan. 12. 14:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%
A sziámik egyedüli halak. A másikat megeszik amúgy. Nekünk is volt egy piros sziámink, mikor megvettük, ezt elmondták hogy EGYEDÜLI HAL!!!!! Meg a fajtatársát is megeszi, ha hím ha nőstény
2021. okt. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Salx Narval ***** válasza:
57%
Kedves utolsó válaszadó, azért nem kell mindenféle felnagyított legendának bedőlni.:D A betták eléggé félénk halak és nem kérdéses, hogy az élete a kék gurámik jóindulatán, ill közönyén múlna egy ilyen párosításnál. Az ,hogy egymás között hevesen harcolnak és szűkebb helyen a kisebb legyezős farkú halakra pl guppi veszélyt jelenthetnek nem azt jelenti, hogy bárminek nekimegy, sőt egy nagyobb társasban félénk visszahúzódó ( mármint a nagyobb halakkal szemben) . Kivételt képez az ikravédés időszaka, ilyenkor a legtöbb hal még a kezedet is megtámadja, a betta is ilyen. Szóval nem azért harcos hal mert megtámadja és megeszi a többi halat.:D Abban viszont igazad van, hogy jobb egy neki berendezett kisebb (40-liter) akváriumban egyedül tartani mint egy nagyobb vegyesben, ez is megoldható de ez esetben jól kell megválogatni a társhalakat.
2021. okt. 10. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!