Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen akváriumot és milyen...

Milyen akváriumot és milyen halakat javasoltok a leírás alapján számomra?

Figyelt kérdés

Mindenképpen édesvízi akváriumban gondolkodok.

Van egy ilyen szekrényem:

[link]


Van egy kb ennek az alapterületével egyező 2cm vastag PE habtáblám, amit csomagolóanyagnak használnak dobozba.


A tervezett akvárium max 35cm magas lehet, mert van egy 60x20cm-es rácsos fém falipolc a szekrény fölött kb 40cm-re a szekrény tetejétől, valamennyi hely is kellene a polc és az akvárium teteje között.


Szóval ide kerülne egy akvárium, de tanácstalan vagyok, hogy mekkora, és milyen halakkal, berendezéssel. Van-e megfelelő készen boltban, webáruházban, vagy inkább készíttetni kellene?


2021. jan. 13. 11:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%
Én erre nem bíznám egy akvárium súlyát, ez max 20kilót bír tartósan
2021. jan. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ezt cáfolni tudom, elég jó a teherbírása.
2021. jan. 13. 11:31
 3/21 anonim ***** válasza:
80%

Tető, meg világítás is kell az aksira, úgyhogy inkább 30 cm a magasság.


Hát egy klasszik 54 literes az 60x30x30-as, az éppen elférne...

kérdés, elbírja e ez a szerkezet. Egy akvárium baromi nehéz!

Egy 54-es aksi szerintem biztos, hogy több mint 60 kg!

És nem annyit kell elbírnia, hogy ráteszed, és kibírja, hanem ráteszed, és deformáció nélkül bírnia kell mondjuk 10 évig.


Egyáltalán miből van ez a polc? Normál 18 mm-es bútorlapból? A lapraszereltség se előny, mert azt csak pozdorjacsavarok fogják.


Hát mindenesetre 54-es szerintem a max amivel próbálkozni lehetne.

A szűrőt mindenképpen külön vedd meg hozzá, mert amit szettben adnak hozzá, szinte kivétel nélkül alkalmatlan ahhoz a mérethez.


Egyébként a függőleges elemekkel nem lenne gond, az sokat jelent, itt a "nyíró feszültség" a kritikus pont. Tehát oldalra, átlóban mozdul el.

A hátulja síkban van?

Úgy értem, a függőleges és vízszintes lapok egy síkban vannak egymással?

2021. jan. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Apámat is elbírja, és ő több, mint 60kg.
2021. jan. 13. 11:35
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt cáfolni tudom, elég jó a teherbírása."


Tehát ha mondjuk a baloldalára billentenéd, úgy, hogy a jobb felső széle legyen felül, és ilyen helyzetben ráállnál, hogy átlóban kapjon mondjuk egy 70 kilós terhelést, akkor egy millimétert se nyekkenne meg?

2021. jan. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%
De apád nincs rajta 5 éven keresztül!!!
2021. jan. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%
Facebook növényes akvaristák közössége csoportjában volt hasonló kérdés, asszem ugyanilyen, csak ikeás szekrényt kérdeztek, kiderült, hogy 27kg-ot.bírt.
2021. jan. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nem nyekken meg, nem mozdul oldalra.
2021. jan. 13. 11:42
 9/21 A kérdező kommentje:
Ez jó stabil.
2021. jan. 13. 11:43
 10/21 anonim ***** válasza:
21%
Ránézésre ez a polc a tetején elhelyezett 100 kg-ot biztosan elbírja, kellően alátámasztott a felső polc. A rendelkezésre álló hely miatt ide egy erre a célra megépített hosszú, de alacsony medence a megfelelő 100 cm hosszban és kb. 25 cm magassággal (hogy legyen hely a tetőnek és a világításnak. Hosszú kiúszótérrel kisméretű rajhalaknak megfelelő: dánió, neonhalak stb, amelyek a középső víztérben mozognak.
2021. jan. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!